Rapids-K.O. a New York ellen

2009.07.26. 09:10 - Filip89

Vasárnapra virradóra a Colorado Rapids labdarúgói valóságos gálamérkőzést rendeztek, és a fölényes győzelemmel a csapat életben tartotta, s megerősítette playoff-reményeit a kiélezett küzdelemben.

A ligautolsó New York Red Bulls együttese látogatott a Dick's Sporting Goods Parkba, akiket egy cseppet sem kíméltünk, és 4-0-val mostuk le az ellenfelet. Az ötödik percben rögtön megszereztük a vezetést, amikor is az idei hetedik asszisztját jegyző, Gold Cup-ot is megjáró jamaikai támadó, Cummings előkészítéséből Jacob Peterson volt eredményes. A félidő hajrájában a francia hátvédünk, Baudet sérült meg egy ütközés következtében a levegőben, akit súlyos fej-, és csuklósérüléssel azonnal kórházba szállítottak. A 45. percben kiállítottak egy New yorkit egy páros lábbal, hátulról történő becsúszásért Palgutával szemben. Az emberelőnyben játszó denveriek a második félidőben végleg megadták a kegyelemdöfést a Vörös Bikáknak, és egyből a szünetet követően az idei első gólját lövő Pat Noonan köszönt be Mastroeni átadásából. Nem sokkal később még Nick LaBrocca és Mehdi Ballouchy is betalált, beállítva a 4-0-s végeredményt a végén már parádézó Rapids javára, míg a hajrában pályára lépett a napokban szerződtetett argentín támadó, Facundo Diz is.

Ez a győzelem volt a Rapids idei legnagyobb különbségű sikere, egyben a negyedik shutoutja. Szükég lenne a jó forma megőrzésére, hiszen két, a rájátszás szempontjából könnyen döntő fontosságú hazai rangadó előtt áll a csapat, ahol fontos lenne nem csak pontokat, hanem győzelmeket is szereznünk.

Az MLS Nyugati Főcsoportjának állása (W-L-T):

1. Houston Dynamo 9-5-5, 32 pont (19 meccs)
2. Seattle Sounders FC 7-3-8, 29 pont (18 meccs)
3. Los Angeles Galaxy 6-3-10, 28 pont (19 meccs)
4. Chivas USA 8-6-3, 27 pont (17 meccs)
5. Colorado Rapids 7-5-6, 27 pont (18 meccs)
6. Real Salt Lake 6-7-5, 23 pont (18 meccs)
7. FC Dallas 4-9-5, 17 pont (18 meccs)
8. San Jose Earthquakes 3-10-5, 14 pont (18 meccs)

A következő mérkőzésen a tavalyi bajnok, és jelenlegi keleti éllovas Columbus Crew (7-3-9) bandáját fogadjuk (jövő vasárnap, 03:30), melyet a http://atdhe.net oldalon keresztül ismét élőben lehet majd nézni.

Az Észak-, és Közép-amerikai labdarúgó kontinensviadal, a Gold Cup fináléjára, ma este 21:00-tól kerül sor az Egyesült Államok és Mexikó válogatottjai között, az ismert linken ez a találkozó is élőben lesz megtekinthető.