Elsöprő siker a rangadón

2009.08.09. 09:52 - Filip89

Hatalmas győzelmet ért el vasárnap virradóra a Colorado Rapids labdarúgócsapata az MLS legutóbbi játéknapján, miután a hazai pályán játszó mieink 4-0-ra kiütötték a tabellán velünk azonos pontszámmal álló Chivas USA együttesét.

A denveriek nem kegyelmeztek, és ellentmondást nem tűrő játékukkal már a félidőre kialakították a mérkőzés végeredményét. Fél perc telt el nagyjából a meccsből, amikor Cummings passzából a csapatkapitány Pablo Mastroeni lőtt hatalmas gólt távolról, megszerezve ezzel önmaga első találatát a szezonban, sőt, négy és fél év után volt először újra eredményes MLS-találkozón. Nem kellett sokat várnunk a következő találatra sem, és a jamaikai újabb csodálatos asszisztja után az elmúlt héten eltiltás miatt nem játszó házi gólkirály, Conor Casey talált be átemelve a kapujából kint álló kapus felett a labdát a 4. percben. Kisvártatva, a félidő derekán Omar Cummings kiosztotta önmaga harmadik előkészítését is, miután önzetlenül lövetett gólt Casey-vel. Az első játékrész utolsó percében Cummings-t rántották le a 16-oson belül utolsó emberként, így a Chivas hátvédje piros lapot, a Rapids pedig tizenegyest kapott, melyet Casey elegánsan értékesített, klasszikus mesterhármast jegyezve ezáltal. A második félidőben már nem született gól, magabiztosan uraltuk a játékot, a vendégek pedig gyakorlatilag a 46. perctől kezdve a végső sípszóra vártak, így Pickens kapus shutoutja sem forgott veszélyben.

Összefoglaló a mérkőzésről:

Az MLS Nyugati Főcsoportjának állása (W-L-T):

1. Houston Dynamo 10-6-5, 35 pont (21 meccs)
2. Los Angeles Galaxy 7-3-10, 31 pont (20 meccs)
3. Colorado Rapids 8-6-6, 30 pont (20 meccs)
4. Seattle Sounders FC 7-5-8, 29 pont (20 meccs)
5. Chivas USA 8-7-3, 27 pont (18 meccs)
6. Real Salt Lake 7-8-5, 26 pont (20 meccs)
7. FC Dallas 6-9-5, 23 pont (20 meccs)
8. San Jose Earthquakes 4-11-5, 17 pont (20 meccs)

Ahogyan látható, egyre szorosabb az állás a nyugati tabellán, amikor az alapszakasznak már csak az egy harmada van hátra. Az első négy helyzett csapat jut be a playoff-ba, és erre gyakorlatilag még a hetedik helyen álló, de mostanában magára találó FC Dallas-nak is lehet esélye, bár nem sok, de  kétségtelenül életben van számukra is még a remény, hiszen hat ponttal vannak pillanatnyilag lemaradva a negyedik helyezettől. A mieink a mai sikerrel megelőzték a sorozatban harmadszor veszítő Seattle-t is a legyőzött Chivas USA mellett, és a Beckhammel, Donovannel száguldó Galaxy nyomába eredve tapadunk az élmezőnyhöz. A következő forulóra majd augusztus 23-án kerül sor a kontinentális VB-selejtezők után, amikor a keleti-második Chicago Fire csapatához látogatunk.

A minap mesterhármast vágó Conor Casey immár 11 gólnál tart a szezonban, ami annak fényében, hogy sérülés, eltiltás és válogatott kötelezettségek miatt 6 meccset kihagyott, egészen bődületes. A denveri támadó jelenleg vezeti az MLS góllövőlistáját is, megelőzve például Guillermo Barros Schelotto-t és Landon Donovant. A hét közben pedig kihirdették az amerikai válogatott keretét az augusztus 12-i (jövő szerda, 22:00) Mexikó elleni idegenbeli VB-selejtezőre, és a 9-esünket természetesen oda is meghívták.