Nagyszerű Rapids-diadal

2009.08.30. 23:37 - Filip89

A Colorado Rapids labdarúgói vasárnap, helyi idő szerint a délutáni órákban egy nagyon fontos rangadót bonyolítottak le a nyugati listavezető Houston Dynamo csapata ellen hazai környezetben, és a denveriek egy második félidő eleji találattal 1-0-ra hozni tudták a mérkőzést, ezzel jelentősen javítottuk pozíciónkat a playoff-versenyben.

Rögtön az első percektől kezdve komoly offenzívát indított a rájátszásba jutás szempontjából létfontosságú mérkőzést játszó Rapids, és Conor Casey főszereplésével sorra alakítottuk ki a helyzeteket. Az első játékrészben bár több ordító lehetőséget is kidolgoztunk, gólt ezekből nem tudtunk szerezni, ebben a félidőben mindössze a bekk Cory Gibbs és a skót középpályás Jamie Smith sérülés miatti lecserélését könyvelhettük el. A fordulás után az 55. minutumban azonban az utóbbi kieső helyére beálló Mehdi Ballouchy szögletrúgását a berobbanó francia hátvéd Julien Baudet fejelte védhetetlenül a houstoni kapuba. A szezon közben igazolt játékos első gólját szerezte MLS-pályafutása során. Ezt követően a Dynamo megpróbált igyekezni az egyenlítésért, de a Rapids remekül védekezett, és gyors ellentámadásainkból végleg eldönthettük volna a meccset, de a legnagyobb helyzeteinket is elpuskáztuk. Szerencsére ebből nem lett gond, mert a ritkán helyzethez jutó vendégek sem tudtak betalálni, így maradt az 1-0. Rendkívül fontos három ponttal gazdagodott csapatunk.

Összefoglaló a mérkőzésről:

Az MLS Nyugati Főcsoportjának állása (W-L-T):

1. Houston Dynamo 11-7-7, 40 pont (25 meccs)
2. Los Angeles Galaxy 9-4-11, 38 pont (24 meccs)
3. Seattle Sounders FC 8-6-10, 34 pont (24 meccs)
4. Colorado Rapids 9-7-6, 33 pont (22 meccs)
5. Real Salt Lake 9-9-6, 33 pont (24 meccs)
6. Chivas USA 10-9-3, 33 pont (22 meccs)
7. FC Dallas 6-11-5, 23 pont (22 meccs)
8. San Jose Earthquakes 5-12-5, 20 pont (22 meccs)

Ezzel a győzelemmel máris egész kedvezően állunk a tabellán. Amint látható, a körülöttünk elhelyezkedő riválisok rendszerint kettővel-hárommal több mérkőzésen vannak már túl, és csak alig néhány pont a különbség. Innentől kezdve, ahogy szabadnapokat fognak tartani a többiek, nekünk csak időnként pontot kell szereznünk közben, és nyugodtan bemasírozhatunk a rájátszásba, ha minden terv szerint alakul.

A legutóbbi mérkőzésen már nem is játszott a múlt héten térdszalag-szakadást szenvedő tehetséges középpályás, Colin Clark, aki számára befejeződött már az idény.

Szintén labdarúgóinkkal kapcsolatos hír, hogy a 11 találatával továbbra is MLS góllövőlista vezető Conor Casey-t meghívták az amerikai válogatott 24 fős keretébe, amikor is az USA a jövő héten Salvadorral, valamint Trinidad és Tobagóval fog kontinentális VB-selejtező meccseket játszani.

A Rapids legközelebb jövő vasárnap hajnalban, 04:00-es kezdettel a keleti főcsoport harmadik helyén tanyázó Toronto FC-t látja vendégül a Dick's Sporting Goods Parkban.