Rapids-botlás a fővárosban

2009.07.19. 08:40 - Filip89

Vereséggel folytatta szereplését a Colorado Rapids labdarúgócsapata az MLS alapszakaszában, ezzel fiaink lejjebb csúsztak a rájátszás-helyről, és már csupán ötödikek a nyugati főcsoportban.

Vasárnap hajnalban a Rapids a keleti konferencia egyik élcsapatánál, a D.C. United-nél vendégeskedett az Egyesült Államok fővárosában. Az esélyesebb hazaiak csapnivalóan játszottak az első félidőben, és egy szerencsétlen öngóllal vezetéshez is juttatták a mieinket. A második játékrészben azonban jelentősen feljavultak, alaposan felpörgették a játékot, és rögtön a szünetet követően egy erősen vitatható tizenegyesgóllal ki is egyenlítettek. Pár perccel később Fred brutális módon térden talpalta a Rapids hátvédjét Cory Gibbs-et, aki hosszas ápolást követően is csak hordágyon hagyhatta el a pályát. A kirívó szabálytalanságért a szinte biztosra vehető piros lap helyett a vétkes még csak sárga lapot sem kapott, pedig korábban már volt neki egy, ezzel szemben az esetet szóvátevő Colorado-kapitányt, Pablo Mastroeni-t sárga lappal jutalmazták. A denveriek egyre jobban elvesztették a ritmust, és a 60. percre a D.C. már 3-1-re vezetett, az eredmény pedig többet nem változott, biztos vereség lett a vége.

Az elmúlt négy mérkőzésén belül harmadszor veszítő Rapids lecsúszott a playoff-pozícióból, és a kiábrándító tendenciát tekintve elég kevés esélyünk lehet, hogy még visszanyerjük a rájátszást biztosító helyet ebben az erős mezőnyben.

Az MLS Nyugati Főcsoportjának állása (W-L-T):

1. Houston Dynamo 9-4-5, 32 pont (18 meccs)
2. Seattle Sounders FC 7-3-7, 28 pont (17 meccs)
3. Los Angeles Galaxy 6-3-9, 27 pont (18 meccs)
4. Chivas USA 8-5-3, 27 pont (16 meccs)
5. Colorado Rapids 6-5-6, 24 pont (17 meccs)
6. Real Salt Lake 5-7-5, 20 pont (17 meccs)
7. FC Dallas 4-8-5, 14 pont (17 meccs)
8. San Jose Earthquakes 3-10-4, 13 pont (17 meccs)

A Rapids egy hét múlva mindenképpen javíthat, hiszen jövő vasárnapra virradóra (03:30) a ligautolsó New York Red Bulls (2-14-4) gárdáját fogadjuk a Dick's Sporting Goods Parkban. Ezt a mérkőzést is természetesen a http://atdhe.net oldalon lehet majd élőben megtekinteni.

További hír még a mieinkkel kapcsolatban, hogy a július 29-ei All-Star gálára Conor Casey-t beválasztották, így a denveri támadó pályára léphet majd a Utah állambeli gálamérkőzésen, melyen az MLS All-Star válogatottja az angol Premier League-ben szereplő Everton FC együttesével találkozik.

A jelenleg is zajló, Rapids-érdekeltségekkel bíró, Észak- és Közép-amerikai kontinensviadalról, a Gold Cupról szóló helyzetjelentésünket a holnapi nap folyamán olvashatjátok majd a negyeddöntőket követően.