Broncos: Irány a playoff!

2013.01.07. 15:35 - Filip89

Az már hetekkel ezelőtt eldőlt, hogy a Denver Broncos résztvevője lesz az NFL idei rájátszásának, az utolsó mérkőzések már csak a pontos helyezésről voltak hivatottak dönteni. Nos, mivel a Vadlovak a befejező három meccsüket is kivétel nélkül megnyerték, így a mieink AFC élén végezve, pályaelőnyből várhatják a rájátszást. A záró három forduló eseményeiről most dióhéjban igyekszem beszámolni, miközben már a playoff felé is kacsintgatunk.

December 16-án került sor a csapat utolsó idegenbeli mérkőzésére az alapszakaszban, amely hosszú hetek óta a legnehezebbnek tűnő összecsapás volt a Baltimore Ravens otthonában. A Hollók ellen az elmúlt években többször is veszítettünk, most azonban nem voltak kirobbanó formában, ellentétben velünk, így idegenben is minden esélyünk megvolt rá, hogy győzelemre törjünk. Már az első félidő alatt komoly előnyre tettünk szert, ugyanis Prater közeli mezőnygólja és Hester futott TD-je után nem sokkal a második negyed befejezése előtt Flacco pick-jét Chris Harris 98 yardos interception TD-re hordta vissza, minden idők leghosszabb pick six TD-je volt a Broncos történetében. 17-0 után nem sok kérdés maradt, a vendéglátók szépítettek egy FG-vel, ám a harmadik játékrész hátralévő részében Manning és Decker közt egy 51 yardos összjátékot láthattunk és Moreno is bejutott az end zone-ba. Az utolsó negyedben engedtük némileg feljebb zárkózni a Ravens, de így 34-17 arányban mostuk le őket az M&T Stadium-ben. Ezzel a győzelemmel vált biztossá, hogy a csapat saját kezébe vette a sorsát, és ha az utolsó két meccsét megnyeri hazai környezetben két gyengébb ellenféllel szemben, akkor bye week-kel kezdheti a rájátszást.

A legfontosabb denveri egyéni statisztikák a mérkőzésről:

Manning: 17/28 sikeres/összes passz, 204 passzolt yard, 1 passzolt TD
Moreno: 22 próbálkozás, 118 futott yard, 1 futott TD, 2 elkapás, 8 elkapott yard
Hillman: 14 próbálkozás, 29 futott yard
Decker: 8 elkapás, 133 elkapott yard, 1 elkapott TD
D. Thomas: 4 elkapás, 13 elkapott yard
Dreesen: 2 elkapás, 36 elkapott yard
Holliday: 1 kick return, 20 visszahordott yard; 6 punt return, 5.5 visszahordott yard
Moore: 2 tackle, 1 megszerzett fumble

Egy héttel később tehát hazatértünk a Sports Authority Field at Mile High-ra, és a kötelező győzelem reményében vártunk a szebb napokat is megélt Cleveland Browns elleni csörtét. Ahogy azt megszokhattunk, megint korán sikerült dűlőre vinni a meccs sorsát, három perc alatt vezetéshez jutottunk, és minden negyedet külön-külön is megnyerve diadalmaskodtunk. Manning három játékrész alatt három TD-t adott, Decker kétszer, Bay-Bay egyszer kapott el pontot érő átadást, miközben a Barnák csak két mezőnygólt szereztek. A hajrában Prater is elsüllyesztett két FG-t, illetve Hester is beért 1 yard-ról, így 34-12 arányban szállítottuk az újabb sikert, és a New England fiaskójával már biztosak lehettünk benne, hogy nem kell pályára lépnünk a Wild Card weekend-en, sőt az első helyben is reménykedhettünk az utolsó forduló előtt.

Manning: 30/43 sikeres/összes passz, 339 passzolt yard, 3 passzolt TD, 1 interception
Moreno: 22 próbálkozás, 78 futott yard, 5 elkapás, 49 elkapott yard
Hester: 3 próbálkozás, 6 futott yard, 1 futott TD
D. Thomas: 9 elkapás, 102 elkapott yard, 1 elkapott TD
Decker: 6 elkapás, 65 elkapott yard, 2 elkapott TD
Tamme: 2 elkapás, 69 elkapott yard
Stokley: 5 elkapás, 32 elkapott yard
Holliday: 1 kick return, 6 visszahordott yard; 2 punt return, 1.0 visszahordott yard AVG
Wolfe:1+1 tackle, 1 sack

Az alapszakasz befejező játékhetében a Kansas City Chiefs-t láttuk vendégül, AFC West leggyengébb csapata már réges rég lemondott a szezonról, legfeljebb a szép búcsúban bízhattak, de várhatóbb volt, hogy az 1/1-es pick érdekében nem fognak túlzottan virgonckodni Mile High-on. Nem is hagytunk nekik teret az ellenszegülésre, az első negyedben Moreno kezdte meg a TD-gyártást, majd Succop közeli sikeres FG-ja után Manning és Decker kétszer is tökéletesen játszott össze a red zone-ban, a félidei eredmény már 21-3 volt a javunkra. Nem álltunk le, és a folytatásban Bay-Bay elkapott, Ball futott TD-ja, valamint Prater 42 yardos rúgása jóvoltából állítottuk be a 38-3-as, kiütéses végeredményt. Ráadásul mivel korábban a Texans kikapott Indianapolis-ban, így a coloradói győzelem azt jelentette, hogy a Broncos AFC élén zárta az alapszakaszt.

4. Kansas City Chiefs 2-14

A Broncos 11 meccses győzelmi sorozat birtokában zárta az alapszakaszt, és sokak szerint a SB legnagyobb esélyeseként tekinthet a rájátszás elé. Ennyire azért még nem érdemes előre szaladni, több fontos és nehéz összecsapás áll még előttünk ahhoz, hogy a gárda valóban révbe érhessen.

Az NFL rájátszása már az elmúlt hétvégén megkezdődött a Wild Card-mérkőzésekkel, a számunkra szerepet játszó AFC-ben a két divízió-győztes legyőzte a két WC-csapatot: a Houston Texans nagy csatában 19-13-ra verte a Cincinnati Bengals-t, míg a Baltimore Ravens 24-9 arányban győzött az Indianapolis Colts ellen, ami azt jelentette, hogy újra a Hollókkal fogunk játszani, míg a texasiaknak Foxborough-ba kell utazniuk. Ez idő alatt az NFC-ben majd SF-GB és ATL-SEA meccseket tartanak a főcsoport-döntőért.

A Broncos divisional mérkőzésére magyar idő szerint szombat este, 22:30-tól kerülhet sor a Ravens ellen, akiket pár hete idegenben legyőztünk, és bizonyára most is esélyesek leszünk. Természetesen a mérkőzés előtt még bővebb felvezetést olvashattok nálunk szakértő kollégámtól, addig is érdemes megkezdeni a visszaszámlálást, és vágni a centit az idei esztendő első denveri PO-meccséig!