Nuggets: Divízió győztes a Denver Nuggets

2010.04.15. 14:00 - -Zephyr-

Két mérkőzés összefoglalója van hátra még az idei alapszakaszból. Denverben a Memphis Grizzlies ellen lépett pályára a Denver Nuggets, majd Phoenixben vendégeskedett a gárda. Előbbi a „kötelező győzelem” kategóriába sorolható mérkőzés volt, ellenben az arizonai fellépéssel, amely a végső sorrendet eldöntő ki-ki mérkőzés volt.

Kedd hajnalban tehát a Memphis Grizzlies volt az ellenfél, hazai pályán kötelező volt a győzelem. Az első negyedben még szoros volt az állás, de jól ment a játék a csapatnak, sok pontot szereztek, és megvolt a győzelemhez szükséges dinamizmus. A 2. és 3. negyedben aztán eldőlt a mérkőzés, ahogy haladt előre a találkozó, a Grizzlies egyre kevésbé volt képes tartani a lépést, és szép lassan leszakadtak. A 4. negyedre már nem volt kérdés a meccs kimenetele, és végül nagyon simán 101:123-ra nyert a Nuggets. Sok pontot szerzett a csapat gyors indítások után, valamint hárompontosokból. Ezen az estén jól mentek a büntetők is, szóval szinte tökéletesen játékot produkált a csapat támadásban. Védekezésben is jók voltunk, jól sikerült semlegesíteni Rudy Gay-t és Randolphot is. Utóbbi két technikai faultot kapott, ezért idő előtt kiállt. Könnyű mérkőzés volt, így a kezdőknek sem kellett sok időt a pályán tölteni, Anthony és Afflalo 31-31 percet játszottak, a többiek még 30 percet sem játszottak. Négy játékos jutott túl 20 ponton, a legeredményesebb 26 pontjával Smith volt, 6 hárompontos kosarat szerzett, jól ment neki a játék, nem volt rá válasza a Grizzliesnek. A kezdőből Afflalo volt a legeredményesebb, elképesztő dupla-duplát ért el. A fiatal hátvéd 22 pontot és 13 lepattanót szedett össze, ez a lepattanó mennyiség egy centernek is becsületére válna. Nené is jó mérkőzést tudott maga mögött, 20 pontot szerzett és remekül büntetőzött. A cserék közül ki lehet még emelni Andersent és Petrót, főleg a védekezésük volt jó. Birdman négy, míg a francia 3 sapkát osztott ki. Ezzel a győzelemmel csapat a saját kezében tartotta a sorsának alakulását, jöhetett a Suns elleni döntő mérkőzés.

Az alapszakasz utolsó mérkőzésére szerda hajnalban került sor. A tét igen komoly volt, ha nyer a Nuggets, akkor biztos harmadik ként végez, ám Phoenixben ebben a szezonban nem sok babér termett, a legutóbbi találkozás alkalmával komoly verésben részesültünk. A találkozó borzalmasan indult a számunkra. Mindjárt a mérkőzés legelején nagy hátrányba kerültünk, a Suns olyan ritmust diktált, amivel képtelen volt tartani a lépést a Nuggets. Volt két-három olyan pillanat a mérkőzésen, amikor úgy tűnt, hogy talán sikerül közelebb zárkózni az ellenfélhez, de a hazai csapat egy időkérés után rendre megrázta magát és újra leszakította a Nuggetset. Mind a festékből, mind távolról képtelenek voltunk megakadályozni, hogy pontokat szerezzenek. Stoudemire-t nem tudtuk tartani, csupán 27 percet játszott, de így is 26 pontot szerzett. A Suns cseréivel sem tudtunk mit kezdeni, a padról Dudley, Frye, Barbosa és Dragic is rendesen megszórta magát, főleg hárompontosokból. A triplák nagyon mentek a hazaiaknak, majd 60%-al dobták őket.  Nálunk talán csak Anthony próbálkozott, de az is inkább szenvedés volt. A lepattanókért vívott párharcokban elképesztő fölényben volt a Suns, a hazaiak 52, míg a Nuggets csak 34 lepattanót szerzett meg.  A játék minden elemében totális vereséget szenvedtünk, gyakorlatilag a mérkőzés első másodperceitől kezdve nem volt esélyünk a győzelemre, de még a tisztes vereségre sem. Ezzel a mérkőzéssel kapcsolatban nem érdemes egy-egy játékost kiemelni, mert csapatként mondtunk teljesen csődöt. Komoly leckét kaptunk ezzel a vereséggel, ráadásul a sorsunk irányítása is kicsúszott a kezünkből, és a Jazz-Suns mérkőzés végeredményétől függött, hogy hányadik helyen végzünk az alapszakaszban.

Ezzel a megalázó vereséggel ért tehát véget az alapszakasz. Két ellentétes mérkőzés volt az utolsó két találkozó, nehéz eldönteni, hogy melyik a csapat igazi arca, annyi bizonyos, hogy a Suns ellen nem megy és az, hogy rengeteg jelent, ha hazai pályán játszhat a csapat, talán a kelleténél jobban is függ a teljesítmény attól, hogy otthon vagy idegenben kell játszani.  Mivel az utolsó játéknapon a Phoenix legyőzte a rivális Utah Jazzt is, ezért megnyertük az Észak-nyugati divíziót, és végül a 4. helyen zártunk az alapszakaszt. A rájátszás első körében éppen a Utah Jazz lesz az ellenfél, ezen az ágon a másik párosításban az L.A. Lakers és az Oklahoma City Thunder küzdenek majd egymással az első körben. A pályaelőny birtokában vágunk neki a rájátszásnak, valamint a Jazz mindenképpen jobb matchup nekünk , mint amilyen a Suns lett volna. Végül tehát számunkra kedvezően alakultak a dolgok, így bizakodva tekinthetünk a folytatásra.

Az Észak-nyugati divízió végeredménye:

1. Denver Nuggets 53-29 (82 meccs)
2. Utah Jazz 53-29 ( 82meccs)
3. Portland TrailBlazers 50-32 (82 meccs)
4. Oklahoma City Thunder 50-32 (82 meccs)
5. Minnesota Timberwolves 15-67 (82 meccs)