Gold Cup: Négy csapat maradt versenyben

2009.07.20. 10:24 - Filip89

Az elmúlt hétvégén, szombaton és vasárnap játszották le az Észak-, és Közép-amerikai labdarúgó kontinensbajnokság negyeddöntő mérkőzéseit az Egyesült Államokban rendezendő 2009-es Gold Cupon.

Meglepetés végül nem történt, és két szoros, illetve két sima mérkőzésen mindenhol az előzetesen is esélyesebbnek tartott együttes jutott tovább, vagyis a nagy négyes valamennyi tagja kvalifikálta magát az elődöntőkbe.

Szombaton a legelső meccsen Honduras 1-0-ra verte a győzelemért hatalmas erőket mozgosító Kanada válogatottját, így a favorit kék-fehérek jutottak tovább.
A nap második találkozóján a házigazda USA óriási mérkőzést vívott a jóval esélytelenebb, ám rendkívül szimpatikusan küző Panamával. A Közép-amerikai kiscsapat az első félidőben a vezetést is megszerezte, a címvédők azonban gyorsan egyenlítettek, ám a győztes találatot már csak hosszabbításban egy tizenegyesgóllal tudták bevinni az amerikaiak. Az Egyesült Államok csapatában a Rapids-es Colin Clark nem lépett pályára.

A vasárnapi találkozók tükörsima, papírforma eredményeket hoztak. Az első meccsen a kontinentális VB-selejtezőcsoport éllovasa, Costa Rica 5-1-re ütötte ki a fenállása első Gold Cupján résztvevő, eddigi meglepetéscsapat Guadeloupe válogatottját.
Az ezt követő találkozón pedig a végső győzelemre is esélyesnek tartott Mexikó sem kegyelmezett Haitinek, s 4-0 lett ezen mérkőzés végeredménye.

Courtesy of Mexsport

Az elődöntők programja:

július 24., péntek, 01:00: Honduras - Egyesült Államok
július 24., péntek, 04:00: Costa Rica - Mexikó

Az időpontok természetesen magyar idő szerint értendőek, ajánljuk mindenkinek a mérkőzések megtekintését, hiszen már a negyeddöntők is nagyon izgalmas, színvonalas csatározásokat hoztak. Szokás szerint a http://atdhe.net oldalon lehet majd élőben nézni a meccseket.

A Kupa döntőjét július 26-án vasárnap, 21 órai kezdettel rendezik East Rutherfordban.

A Gold Cup további eseményeiről természetesen időről időre olvashattok majd bejegyzéseket a DenverSports blogban ezentúl is, tehát látogatóink biztosan semmiről nem fognak lemaradni.