A legutóbbi bejelentkezésünk óta a Denver Outlaws csapata további három mérkőzést játszott le az MLL 2010-es szezonjának alapszakaszában, és bár ezek közül két alkalommal is vereséget szenvedtünk, továbbra is magabiztosan őrizzük a stabil rájátszás-helyezésünket, és lassan az alapszakasz hajrájába fordulunk.
Elsőként még június közepén a szezonbeli második találkozásunkat is elbuktuk a bombaerős Boston Cannons ellen, amikor Rabil-ék otthonában 17-12-es vereséggel zártunk. Három negyeden át ádáz küzdelmet vívott egymással a két gárda, azonban a hajrát a házigazdák bírták jobban cérnával. A denveriek részéről Matt Brown volt ismét nagy formában, négy gólt vágott, beleértve egy kétpontos találatot, míg Brendan Mundorf szintén két alkalommal tudott eredményes lenni. A további találatokon Seibald, Hardy, Westervelt és Giannone osztozkodtak. A kapunkat ezúttal a csereportás Fullerton védte, s 18 hárítása mellett 16 alkalommal kapitulált.
Egy héttel később, azaz június 19-én a Chesapeake Bayhawks együttese volt az ellenfelünk, s szinte végig vezetve egészen biztosnak mondható, 20-16-os sikert hoztunk ellenük Annapolis-ban. A másodéves középpályás Dan Hardy idénybeli legjobb meccsét játszotta aznap, így a találkozó MVP-jének is teljes joggal választották meg, miután négy gólt, két asszisztot és összesen hét pontot vert be. A másik fiatal, Max Seibald szintén szerzett egy két pontos találatot, miközben összesen négy alkalommal vette be a Bayhawks hálóját. Ezen kívül még Drew Westervelt három, Hopmann és Brown két-két gólt lőtt, míg egyszer volt eredményes a két asszisztot is szóró Langtry mellett a frissen draftolt DeLaney és Watkins. Jesse Schwartzman nagyon jól védett, a kapujára tartó 31 lövésből 17-et hatástalanítani volt képes.
Az elmúlt hétvégén azonban újra vesztettünk, miután 18-14 arányban maradtunk alul a Chicago Machine ellenében, megint végig meccsben voltunk, de az utolsó negyedet 5-1-re elbuktuk. Csapatunkból főleg a középpályás Steve Giannone (három gól) és a pontfelelős Brendan Mundorf (2+4) volt nagy formában, de mellettük még Brown, DeLaney és Hopmann kétszer talált be, miközben Hardy, Westervelt és Hardy is eredményes volt egy-egy alkalommal. A ketrecünk előtt Schwartzman 15/33-as produkcióval végzett.Július 8-án kerül sor az MLL 2010-es All-Star gálájára Bostonban, melynek keretein belül a liga All-Star csapata az Egyesült Államok nyitottpályás lacrosse válogatottjával fog játszani egy mérkőzést. Az All-Star együttesbe az Outlaws-ból a középpályás Hardy, a hátvéd Bocklet és a kapus Schwartzman kapott meghívót, miközben Mundorf, Westervelt (mindkettő csatár), Seibald (középpályás), Martin (hátvéd) és Fullerton (kapus) a VB-re készülő amerikai válogatott színeiben léphet pályára.
Az Outlaws befejezte négymeccses idegenbeli túráját, két győzelemmel és két vereséggel, és már csak öt alkalommal fogunk mérkőzést játszani az alapszakaszban, ráadásul abból négyet hazai környezetben, az Invesco Field-en.
Az első hét összecsapást követően a tavalyi szezon legértékesebb játékosának is kihirdetett Brendan Mundorf 32 pontjával (20+12) a második az MLL pontlistáján, két ponttal lemaradva az éllovas bostoni Matt Poskay mögött, míg csapatunkból Westervelt 25 egységgel a nyolcadik, Seibald holtversenyben a tizedik a liga kanadai táblázatán.
Az MLL alapszakasz jelenlegi állása:
1. Boston Cannons 5 - 2
2. Chicago Machine 4 - 3
3. Denver Outlaws 4 - 3
4. Chesapeake Bayhawks 4 - 3
5. Long Island Lizards 2 - 5
6. Toronto Nationals 2 - 5
A mieink következő mérkőzésére magyar idő szerint jövő hétfőre virradóra kerülhet sor, amikor a Chesapeake Bayhawks-t látjuk vendégül.
Outlaws: Közeleg a finis
2010.06.28. 19:43 - Filip89
A bejegyzés trackback címe:
Kommentek:
A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.
Filip89 · http://www.coloradoavalanche.gportal.hu 2010.06.28. 19:48:41
foppa21 2010.06.28. 20:11:30
milo_hedgie#23 2010.06.28. 20:30:28
milo_hedgie#23 2010.06.28. 20:31:28
milo_hedgie#23 2010.06.28. 20:34:57
foppa21 2010.06.28. 21:15:39
foppa21 2010.06.28. 21:18:15
milo_hedgie#23 2010.06.29. 11:55:42
Filip89 · http://www.coloradoavalanche.gportal.hu 2010.06.29. 19:54:01
Filip89 · http://www.coloradoavalanche.gportal.hu 2010.07.11. 02:13:14
Eddig Brown lőtt kettőt, Hardy, DeLaney és Westerwelt egyet-egyet.
Filip89 · http://www.coloradoavalanche.gportal.hu 2010.07.11. 02:52:10
Filip89 · http://www.coloradoavalanche.gportal.hu 2010.07.11. 03:01:38
Filip89 · http://www.coloradoavalanche.gportal.hu 2010.07.11. 03:22:23
Giannone lőtte a győztes gólt, Hopmann hármat vágot, Mundorf 2+2, Hardy 2+4, Brown, Westervelt szintén két gólt.
Fél lábbal a rájátszásban vagyunk, a kamubajnok Toronto meg fél lábbal már kiesett. :)