Denver Sports Blog

A Colorado Avalanche, a Colorado Rockies, a Denver Broncos, a Denver Nuggets és egyéb denveri csapatok friss hírei, információi magyar nyelven, egy oldalon. Áttekintő elemzésekkel, összefoglalókkal, videókkal, mindez csak a Denver Sports Blogon.

Emellett a legnépszerűbb sportágakban a coloradói egyetemi csapatok szereplésével is foglalkozunk.

Jelentkezz szerkesztőnek e-mail-en!

Kapcsolat: blog.denversports@gmail.com

Twitter

Friss topikok

Mammoth: További erősítések

2010.10.11. 10:10 - Filip89

Az utóbbi időben ismét történt egy hírcsokorra való esemény a Colorado Mammoth körül, néhány hosszabbításról, és visszavonuló veterán távozóról éppúgy van alkalmunk beszámolni, mint egy nagy visszatérőről is, amikor már kevesebb, mint három hónap van hátra a 2011-es NLL-szezon rajtjáig.


- Bejelentette visszavonulását a csapat eddigi rangidőse, a 39 esztendős Rich Catton. A ligában tizenegy szezont lehúzó hátvéd az elmúlt öt évben erősítette a denveri csapatot, ezalatt mindössze három mérkőzést hagyott ki, korábban a Buffalo Bandits, a Vancouver Ravens és a Calgary Rougnecks alkalmazásában állt. A rutinos játékos 155 meccses NLL-karrierjét 69 ponttal és 575 szerzett labdával zárta. "Szerencsésnek érzem magam, hogy ilyen hosszú időt eltölthettem a bajnokságban, és főleg amiatt, hogy a pályafutásomat a Mammoth-nál fejezhettem be" - summázta az elköszönő bekk.

- Ugyancsak felhagyott az aktív lacrosse-ozással a veterán Chris Gill, aki 14 éves karrierje végén három bajnoki címmel a birtokában vonulhat vissza. A kiváló képességű támadó 1999-ben és 2000-ben a Toronto Rock csapatával lett a bajnok, míg 2006-ban a Mammoth játékosaként ért fel a liga tetejére, amely évben 17 emberelőnyös találattal és 45 ponttal segítette a denveri egyesület boldogulását. Gill karrierje során megfordult még a Baltimore Thunder, az Ontario Raiders, a Vancouver Ravens, a Calgary Roughnecks és az Edmonton Rush köreiben, végül 173 meccs alatt 557 pontot szorgoskodott össze, nem csoda hát, ha elégedetten tekint vissza pályafutására: "Igen hosszú karrierem volt. Néhány igazán erős csapatban is játszhattam, így háromszor volt lehetőségem felemelni a Bajnokok Kupáját. Nagyon élveztem a sportot az elmúlt évek során, több nagyon jó barátot szereztem ennek hála, már csak ezért is nagyon boldog vagyok, hogy játszhattam."

Bár néhány veterán elköszönt a csapattól, azért a legtöbb rutinos játékosunk 2011-ben is a Mammoth sikeréért fog küzdeni, jónéhányan már meg is hosszabbították szerződésüket a következő évre az elmúlt héten:

- Aláírt például a hálóőr Chris Levis, aki a Calgary-tól tért vissza Denverbe az elmúlt szezon közben, de azt megelőzően éveken át erősítette a csapatot, és a 2006-os bajnoki címet is nálunk ünnepelhette. A rutinos portás tavaly 11 mérkőzésen 2-9-es győzelem-vereség mutatót jegyzett, és meccsenkénti átlagban 11.43 gólt kapott, miközben a kapujára tartó lövések 76.5 %-át tudta hatástalanítani.

- A Mammoth-ban folytatja egy másik kapus, Curtis Palidwor is azok után, hogy a 2010-es évadnyitón egy maszkja alá jutó lövés következtében súlyos szem sérülést szenvedett, és az egész hátralévő évet ki kellett hagynia. A 36 esztendős hálóőr azonban immár újra egészséges, így az egyesület is számítani kíván rá.

- Hosszabbított a védelem oszlopának számító Chris McKay, aki az elmúlt évben tíz mérkőzés során négy pontot és 73 labdát szerzett. Korábban három esztendőt töltött el Arizonában és két évet húzott le Edmontonban, 2011-ben pedig már a második idényét kezdheti csapatunknál.

- A régi motoros Tom Ethington a 2003 debütálása óta immár a nyolcadik idényét kezdheti a Mammoth-nál. A keménykötésű hátvéd a tavalyi szezont hat ponttal és 57 LB-lal tudta le, és szokásához híven a játék defenzív részének élharcosa volt.

- Jól ismert név Denverben a középpályás Nick Carlson, hiszen 2004 óta áll a klub alkalmazásában, miközben a tavalyi évadban 16 pontot regisztrált 71 szerzett labda mellett, s januártól is a csapat alkalmazásában fog állni, derült ki az új szerződése megkötése pillanatában.

- A tavalyi szezont kihagyó Matt Leveque visszatér az együtteshez, miután a korábban nálunk négy szezont is eltöltő játékos elkötelezte magát a Mammoth-hoz a 2011-es szezonra. Hamley mester kifejezetten örült a közönségkedvenc reaktiválásának, mivel több poszton is be szeretné vetni az univerzális Leveque-öt, első sorban bizonyára hátvéd és középpályás szerepben lesz alkalmazható.




















Korábbi írásainkban már beszámoltunk róla, hogy milyen hosszabbítások történtek, így most vessünk egy pillantást arra a névsorra, akik még szerződés nélkül állnak: a tavalyi játékosaink közül még hosszabbítanunk kell a három Gajic-fivérrel, valamint Conway-jel, Culp-pal és Smith-szel; nem jutott szerződéshez még a frissen draftoltak közül Crotty és Farthing; a Titans feloszlató draftján kiválasztott Vinc, Thompson, Barrett és Burton ugyancsak kontraktus nélküli; az offszezonbeli cserék által megszerzett Zash és Conn se írt még alá. A veterán Murray UFA, és egyelőre bizonytalan a sorsa, mint ahogyan a két hosszútávú sérült, Carey és Leyshon helyezetéről sem tudunk jelenleg sokat.

Csak az átlathatóság kedvéért írnék egy jelenlegi bő játékoskeretet, kérdőjellel jelölve a még szerződés nélkül állókat, és már feltüntetve a próbaszerződéshez jutott fiatalokat.

Kapusok: Levis, Palidwor, Leyshon (IR), Vinc (?)
Hátvédek: Gallant, Ethington, McKay, Leveque, Forsythe, McFadyen, Wilson, Clausen, Rae, Bennett (próbaszerződés), Davenport (próbaszerződés), Davies (próbaszerződés), Murray (?), Farthing (?)
Középpályások: Carlson, Richardson, Martin (próbaszerződés), Park, Carey (PUP), N. Gajic (?), Smith (?), Thompson (?)
Csatárok: Crotty (?), Dhaliwal, Jones (próbaszerződés), Langtry, Prossner, Malawsky, Shewchuk, Conn (?), Conway (?), Culp (?), Floris (?), I. Gajic (?), A. Gajic (?), Burton (?), Barrett (?)


A novemberi edzőtáborig bizonyára sikerül megegyezni valamennyi kérdőejeles játékossal, akiket a klub szeretne megtartani, majd ebből a bő névsorból kell kialakítani a 23 fős aktív szezonkezdő keretet a január 8-i rajtra.

Természetesen a továbbiakban is tudósítani fogunk a csapatunkat érintő offszezonbeli tranzakciókról, és folytatjuk a visszaszámlálást a nagy izgalommal várt 2011-es NLL-szezonig.

A bejegyzés trackback címe:

https://denversports.blog.hu/api/trackback/id/tr792362052

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

milo_hedgie#23 2010.10.11. 11:44:03

na gyors voltál hogy mára már megvan az írás:))
a legjobban a keret tetszik a végén. jó ötlet hogy össze irtad így kicsit jobban látjuk hogy mi a helyzet.

milo_hedgie#23 2010.10.11. 11:53:52

két nagyon fontos dolog maradt:
- moose irjon alá,szerintem nem akar máshova menni
- vinc akarjon itt játszani,és hosszabbitson. nem lenne szerencsés ha elkéne cserélnünk őt

foppa21 2010.10.11. 16:14:36

az utolsó mondat nagyon kemény lett:-D
még mindig három hónap itt rohadt hosszu az offszezon

foppa21 2010.10.11. 16:22:02

jah és jó az öltönyös kép. kik vannak rajta? igy pláne nem ismerem meg őket

Filip89 · http://www.coloradoavalanche.gportal.hu 2010.10.11. 20:15:45

Balról jobbra Langtry, Carlson, Ethington.

foppa21 2010.10.11. 21:33:43

@Filip89: kösz nem jöttem volna rá mez számok nélkül:-D

milo_hedgie#23 2010.10.20. 12:33:33

néhány újdonság:

The Colorado Mammoth announced today that the team has signed five newcomers for the 2011 season - including four rookies. Ken Clausen, Jon Rae, Ben Davies and Matt Davenport have all inked deals with Colorado, as has Jarett Park, formerly of the Orlando Titans.

de úgy látom hogy ők már szerepeltek ebben a cikkben. filip leelőzte a hivatalos oldalt:))

milo_hedgie#23 2010.10.20. 12:36:09

december 4én játszunk egy előidény meccset itthon a toronto ellen.

Filip89 · http://www.coloradoavalanche.gportal.hu 2010.10.20. 13:57:12

Ennyi, a DSB még az officiális forrásokat is lekörözi. :D

Filip89 · http://www.coloradoavalanche.gportal.hu 2010.10.20. 15:27:23

A Wild Bunch hölgykoszorú még versenyben lévő tagjai:

www.ndplacrosse.com/images/home/WB2011.jpg

Ebből 21-ből csak 14 kerülhet be a csapatba, nekem nehéz lenne választanom, van egy-kettő akit kiszórnék, a többit megversenyeztetném privátban. :D

foppa21 2010.10.20. 16:42:26

@Filip89: tényleg fullos csajok:-D

Filip89 · http://www.coloradoavalanche.gportal.hu 2010.10.30. 19:47:50

Ez ám a blockbuster trade. :D
Jött John Grant Jr (!!!), Mac Allen, 2011-es 1st és 2013-as 1st a Rochester-től, cserébe ment Vinc, Zash, Self, 2012-es 1st és 2nd.
- Ezek szerint Vinc nem akart itt játszani, és elfogadni szerződésünket. Szerintem ez így kurva jó, mert Allen is nagy húzás, Grant Jr meg a világ egyik legjobb játékosa!

Aztán volt még egy trade a Calgary-val: megszereztük Matt King-et a kapust, Conway-ért és egy 2011-es 2nd-ért.
- Ez is tetszik, mert csak lett egy sztárkapus, Conway meg elég hullámzó volt tavaly és nála jobb csatáraink lesznek idén.

A harmadik csere: jött Mike McLellan a Toronto-tól egy 2012-es 2nd-ért cserébe.
- Ő se rossz, fantasy-ben volt nálam tavaly egy időben.

A jövő héten beszámolok egy hosszabb cikkben erről a tűzijátékról! :D

milo_hedgie#23 2010.10.30. 23:08:20

@Filip89: futólag olvastam az egész állatkodást:)) nekem ígéretes,de vinc miatt fáj a szívem,vele lett volna igazán tökéletes a csapat. persze a legtöbbet hoztuk ki ebből a helyzetből,conwayt én sem bánom. king jó kapus,levisel összeállhatnak újra.


süti beállítások módosítása