Buffaloes basketball: Közeleg a cél

2012.02.23. 23:14 - Filip89

- Tóth Milán írása -

Az egyetemi kosárlabda-bajnokság Pac-12 konferenciájában szereplő University of Colorado (18-8, 10-4) formája az elmúlt három hétben sem romlott, a Bölények változatlanul ott vannak a csoport harmadik helyén, nagy örömünkre, és néhány mérkőzéssel az alapszakasz vége előtt még akár a konferencia bajnoki címére is lehet esélyünk.

Február 2-án az Oregon State (15-12, 5-10) gárdája felett aratott könnyed győzelmet a boulderi bölénycsorda. A 82-60-ra megnyert találkozó legeredményesebbje természetesen a sophomore center Andre Roberson volt, aki a 16 pontja mellé még 15 lepattanót is összeszorgoskodott, így tovább folytatta remek szériáját, hiszen ismét dupla-duplát ért el. A többi kezdő sem tétlenkedett, Austin Dufault, Spencer Dinwiddie és Carlon Brown zárt még tíz ponttal – vagy többel –, de mindhármukat túlszárnyalta a padról beálló újonc Askia Booker a maga 15 egységével. Gyakorlatilag valamennyi fontos húzó-, és kiegészítőemberünk remek teljesítményt nyújtott, így egy pillanatig sem forgott veszélyben a győzelmünk.

Két nappal később az Oregon (19-8, 10-5) ellen már nehezebb feladatra számíthattunk, de az újabb hazai rangadót is megnyerte a Buffaloes, méghozzá egy igazán szoros mérkőzésen. A végeredmény 72-71 lett a mieink javára, miután a végzős Nate Tomlinson büntetőből volt eredményes az utolsó másodpercben. Csapatunk legjobbja nagy meglepetésre Askia Booker volt, 26 perc alatt egészen 17 pontig jutott. Győzelmének köszönhetően a Buffs konferencia-meccsen hazai pályán még továbbra is veretlen (7-0), ráadásul éppen a Pac-12 egyik meghatározó együttesét sikerült két vállra fektetnünk a drámai küzdelem végeztével.

Ezt követően Tad Boyle vezetőedző szerint február 9-én azért veszített a CU 71-57-re az Arizona (19-9, 10-5) ellen, mert a második félidőben egyszerűen semmi nem jött össze játékosainak, viszont a csapat hozzáállásával és elszántságával ismét maximálisan elégedett volt. Legjobbunk Andre Roberson volt (12  pont, 11 lepattanó), de a jól játszó hazaiak nem sok teret hagytak a kibontakozásra a mieinknek, így a hazai sziporkázás ellenére idegenben a konferencia legjobbjai ellen továbbra is esélytelenek vagyunk, de emiatt a vereség miatt nem kellett szégyenkeznünk.

Néhány napra rá a gyengébb játékerőt képviselő Arizona State (8-19, 4-11) ellen már győzött a csapat, végig vezetve diadalmaskodtunk 63-49-re, gyakorlatilag a kötelezőt húztuk be. Az elsőéves Spencer Dinwiddie mind a 15 pontját a második játékrészben szerezte, amivel a mérkőzés legeredményesebb coloradói játékosának bizonyult. Rajta kívül még Austin Dufault és Andre Roberson is 12-12 pontot szedett össze, ami elég volt a magabiztos győzelemhez.

Végezetül múlt szombaton a szomszédos államba utaztak a Bölények. A Utah (5-21, 2-12) ellen szinte kötelező volt a győzelem, a sophomore Andre Roberson vezérletével – aki 16 pontot és 13 lepattanót – pedig ez sikerült, a Buffs 55-48-ra diadalmaskodott. A két csapat első mérkőzésén a CU 40 ponttal győzött, most csak hattal, a vártnál lényegesen nehezebb meccset játszottunk, igazából csak a találkozó befejező 10 percében döntöttük el a győzelem sorsát, de a legfontosabb az újabb idegenbeli siker a volt az együttes számára, amivel tovább haladunk a konferencia élmezőnyében.

9. Oregon State Beavers 5-10 (15-12)
10. Arizona State Sun Devils 4-11 (8-19)

11. Utah Utes 2-12 (5-21)
12. USC Trojans 1-13 (6-21)

Mindössze négy mérkőzés maradt az alapszakaszból, minden esélyünk megvan rá, hogy a konferencia legjobbjai között végezzünk, és minél jobb kiemelés pozíciót szerezzünk a tourney-ra, ahol ebben a formában akár az NCAA Tournamenet-részvételt sem lenne lehetetlen kiharcolni. Csak szurkoljunk továbbra is a srácokért, hogy lépésről lépésre haladva elérjük a céljainkat!

Az online fogadás lehetővé teszi, hogy szinte az összes NCAA-meccsre fogadjunk, köztük a coloradói csapatok összecsapásaira is.