Falcons hockey: Alapszakasz-bajnokok

2012.02.28. 09:16 - Filip89

Nagyszerű formaidőzítésének köszönhetően az Air Force Falcons jégkorongcsapata az első helyen zárt az Atlantic Hockey (AHA) konferencia alapszakaszában, így a Légierő jég hátán is megélő Sólymai pályaelőnnyel várhatják a rájátszás küzdelmeit.

Az alapszakasz befejező időszakában a csapat elsőként a február 3-4-i hétvégén lépett pályára, amikor hatványozott fontosságú mérkőzéseken láttuk vendégül a RIT csapatát a USAFA birtokán. Hatalmas csatában végül mindkét alkalommal sikerült két vállra fektetnünk a tavalyi konf-bajnokot, pénteken 3-0-ra, szombaton 4-2-re vertük őket. Jason Torf kapus 25 védéssel ért el hibátlan teljesítményt, közben az első találkozón Casey Kleisinger, Chad Demers és John Kruse szállították a hazai találatokat. A visszavágón a vendégek még vezettek is, ám a sophomore hátvéd Adam McKenzie idei első gólja mellett Tim Kirby, Scott Mathis és Casey Kleisinger mind betaláltak, így söpréssel zártuk a hétvégét, egyúttal rögvest átvettük a vezetést az AHA konferenciában.

Egy héttel később újra egy élmezőnyhöz tartozó csapattal meccseltünk, és a Niagara otthonában két kőkemény mérkőzésre kellett készülnünk. Az első felvonás alkalmával rendkívül magabiztos játékot mutattunk be, s 2-0 arányban diadalmaskodtunk, a gólokat ismét Tim Kirby és Adam McKenzie szerezték, míg a kapuban a másodéves Jason Torf mind a 17 niagarai próbálkozást hárította. Másnap már nem jártunk ekkora sikerrel, a hazaiak megrázták magukat, és csak 3-3-as döntetlent tudtunk kiharcolni. A második harmad elején már 1-3-as hátrányunk is volt, innen csak egy pontot tudtunk megmenteni, a győztes gólt képtelenek voltunk bevinni. A nagy igyekezetben Stephen Carew kétszer talált be, illetve Scott Holm is elhelyezett egy találatot a niagarai ketrecben, a 26/29-es Torf a nagyobb terhelés közben nem tudta megismételni az előzőnapi produkcióját, de a tabellán megőriztük a vezető helyünket.

Stephen CarewEzt követően február 17-én és 18-án visszatértünk hazai környezetbe, és a Mercyhurst vendégjátéka alkalmával egy újabb közvetlen vetélytárs ellen vívtunk ki-ki mérkőzéseket. A péntek esti megmérettetésen egyenesen "csodát" - legalábbis a szezon legnagyobb győzelmét - láthatta a Cadet Ice Arena fantasztikus közönsége, ugyanis a kék-fehérek 8-0 arányban legázolták a Hurst legénységét. John Kruse, Stephen Carew és Chad Demers mindannyian két gólt lőttek, Dan Weissenhofer és Tony Thomas ugyancsak beköszöntek, míg Jason Torf 20-ból 20 védéssel karrierje ötödik, néhány héten belül a harmadik SO-t könyvelte el. Másnap a Lakers revansot vett rajtunk, az előző nagy siker talán elaltatta a csapatot, és 2-1-re kikaptunk, annak ellenére hogy 51 lövést zúdítottunk a vendégek kapujára. Cole Gunner találatával az első harmadban vezettünk, később azonban a Hurst fordítani tudott, és győzelemmel távoztak Colorado Springs-ből, ám változatlanul őriztük az éllovas pozíciót.

Az alapszakasz záró hétvégéjét, az elmúlt víkenden, Pittsburgh-ben töltöttük, a változatosság kedvéért újra egy nagyon erős konferencia-ellenféllel, a Robert Morris-szal csaptunk össze kétszer. Az első mérkőzésen a rendes játékidőben csak egy gyors gólváltás történt a csapatok közt (részünkről ismét a freshman Cole Gunner volt eredményes), majd a hosszabbításban a házigazdák zárták le az összecsapást, így túlórában 2-1 arányban kapituláltunk. A szombati mérkőzés volt az alapszakasz legutolsó találkozója, amelyen győznünk kellett az első hely megszerzéséhez. A csapat így is tett, a szezon legfontosabb meccsén 3-0-ra vertük a Colonials-t, és bebiztosítottuk az alapszakasz bajnoki címet. Az újonc Scott Holm karrierje első emberelőnyös gólját szerezte, illetve még John Kruse és Scott Mathis is betaláltak. A másodéves Jason Torf pénteken 35/37-ig jutott, másnap pedig 25 védéssel 11 meccsen belül immár a negyedik shutout-ját szállította, és óriási szerepet vállalt az első kiemelés bebiztosításából.

Tim KirbyAz Atlantic Hockey konferencia végeredménye: (konf. pontszám, W-L-T; overall W-L-T)