Pioneers basketball: Csúcsformában zártuk az alapszakaszt

2013.03.11. 09:03 - Filip89

A Denver Pioneers egyetemi kosárcsapata tíz meccses veretlenségi sorozattal fejezte be a küzdelmeket a WAC konferenciában, így aktuális kiadásunkban is csak sikerekről számolhatunk be, a csapat tehát kiváló passzban várja a héten esedékes conference tourney-t.

Február 23-án a csapat a sok konferencián belüli mérkőzés közt, a változatosság jegyében részt vett egy BracketBuster összecsapáson, melyen 63-57-re diadalmaskodtunk a Northern Iowa ellen. Az első félidőben hét ponttal húztunk el, a másodikban azonban a házigazdák felzárkóztak, így nem mhettünk biztosra, de szerencsére a 16 pontos Brett Olson vezetésével megtartottuk az előnyt. A másodéves irányító mellett Chris Udofia (12 pont, 6 lepattanó, 5 assziszt), Chase Hallam és Jalen Love (11-11 pont) alkottak még maradandót.

Egy héttel később visszatértünk a konferencia berkein belülre és a jó erőkből álló New Mexico State gárdáját láttuk vendégül a Magness Arénában, akiket izgalmas küzdelem árán múltunk felül 66-60 arányban. Az első húsz perc alatt kissé akadozott a csapat játéka, sok hibával játszottunk és viszonylag pontatlanul céloztunk, így egy ponttal a vendégek álltak jobban a szünetben. Aztán szép lassan beindult a denveri henger, és a legjobb játékosaink sziporkázásával a második 20 percben fordítani tudtunk és a végére biztos győzelmet arattunk. Royce O'Neale a 14 pontja mellett öt assziszt, négy blokkolást és három labdaszerzést regisztrált, miközben Chris Udofia és Brett Olson egyaránt 13 pontot szorgoskodott össze, Chase Hallam pedig 11-ig jutott. A győzelem egyúttal azt jelentette, hogy a DU minden bizonnyal bebiztosította a konferencia második helyét az alapszakasz végén.

Múlt csütörtökön újra hazai környezetben léptünk pályára és a Texas-Arlington-nak sem kegyelmeztünk, végig vezetve 84-55-re ütöttük ki őket. A fölényes győzelem során az első félidőben 19, a második 10 pontot szabtunk rá az ellenfélre, egy pillanatig sem forgott veszélyben a sima Pioneers-siker. A kezdőötös tagjai közül megint többen kimagaslóan játszottak, például Chris Udofia 21 pontig meg sem állt, Brett Olson 18 egységgel követte őt, mindketten öt-öt asszisztot is adtak. Ezen felül Love 12, O'Neale 10 pontot tudott magáénak, ezzel a második hely már biztosan a miénk lehetett.

A szombati záró összecsapáson az éllovas Louisiana Tech gárdájával mérkőzhettünk meg Denverben egy már tét nélküli mérkőzésen, hiszen a meccs végkimenetelétől függetlenül a Bulldogs az első, a mieink a második helyről várhatják majd a tourney-t. Azért igyekeztünk sikerrel búcsúzni a hazai közönségtől, és már az első félidőben padlóra küldtük a LT-et, a 46-25-ös szünetbeli állás után végül 78-54-re diadalmaskodtunk. A komplett kezdőötös elérte a tíz pontos hátárt: Udofia 18, Olson 12, Love 11, O'Neale és Hallam 10-10 pontot szórtak, így mindkét csapat 16-2-es mérleggel zárta a WAC küzdelmeit.

A WAC konferencia végeredménye (conf W-L, összetett W-L):

1. Louisiana Tech Bulldogs 16-2 (26-5)
2. Denver Pioneers 16-2 (21-8)
3. New Mexico State Aggies 14-4 (21-10)
4. Utah State Aggies 11-7 (21-9)
5. Texas-Arlington Mavericks 11-7 (17-12)
6. Idaho Vandals 7-11 (12-17)
7. Texas State Bobcats 5-13 (10-21)
8. San Jose State Spartans 3-14 (9-19)
9. UTSA Roadrunners 3-14 (8-21)
10. Seattle Redhawks 3-15 (8-21)

A második helyről várjuk tehát a konferencia tornát, ahol első ízben a negyeddöntőben csütörtökön a 7. és a 10. helyezett párharcának győztesével csaphatunk össze. Reményeink szerint a DU harcba szállhat a WAC trónjáért, hiszen a végső győztes automatikus meghívott kap az NCAA Tournament-re. Kövessétek együtt velünk a Pios tourney-szereplését!