Rams basketball: Második hely

2013.03.12. 16:00 - Filip89

- Tóth Milán írása -

Második helyen zárt az Észak-amerikai egyetemi kosárlabda-bajnokság Mountain West konferenciájában a Colorado State University együttese. A Rams utolsó nyolc meccséből ötöt nyert meg, ami elégnek bizonyult ahhoz, hogy megőrizze pozícióját a New Mexico mögött.

Egy hónapja a San Diego State látogatott a kosok otthonába. A találkozó végig nagyon kiegyenlített volt, de szerencsére a mieink örülhettek a találkozó végén, miután 66-60-ra nyerni tudtunk. Nagy meccs volt ez a 24. Rams és a 22. Aztecs között, csapatunk – és holtversenyben a mezőny – legeredményesebbje a pontok alapján az irányító Dorian Green volt 16 kosárral. Greg Smith 15 pontja mellett hét lepattanót is összeszedett, de Pierce Hornung (12 pont, 8 lepattanó) és Colton Iverson (7, 11) is odatette magát, ahogy a mindössze 12 percet játszó Jon Octeus (9 pont) is.

Február 16-án rangadó várt Larry Eustachy legénységére az Air Force otthonában, és ismét nagy csatában sikerült nyernie a Ramsnek, ezúttal 89-86 arányban. Egy perccel a lefújás előtt 82-72 volt az állás a vendégeknek, de Michael Lyons – aki 45 (!) pontig jutott – vezérletével még a hajrá is szorosra sikerült. A kosok húzóembere ismét Dorian Green volt (22, 2), de a kezdő ötösből mindenki tíz pont fölött zárt, Pierce Hornung (13, 16) pedig dupladuplát ért el: Smith (16, 6), Iverson (15, 5), Wes Eikmeier (19, 4).

Megszakadt győzelmi sorozat

Négy nappal később a UNLV otthonában megszakadt a CSU hatmeccses győzelmi szériája, miután Eustachy csapata 61-59-re kikapott – a győztes kosár hét másodperccel a találkozó vége előtt született. Nem sokon múlott az újabb győzelem, de Colton Iverson (14, 10) mellett más nem igazán tudott villogni ezúttal. Daniel Bejarano csereként játszott 24 percet, 12 pont mellett öt lepattanót szerzett.

„Egy nagyon bátor együttes győzött le minket” – mondta a Rams vezetőedzője. „Alaposan felkészültek belőlünk, és bár a végén alkalmunk lett volna megnyerni a találkozót, a masszívabb együttes győzött.”

Február 23-án a New Mexico látogatott Fort Collinsba. Telt ház (8745) fogadta a csapatokat, de sajnos a vendégek győzedelmeskedtek 91-82 arányban. Pedig a Rams számára is meg volt a lehetőség, nem egyszer hét ponttal is vezetett a csapat, de öt perccel a mérkőzés vége előtt az aztékok magukhoz ragadták a kezdeményezést, ezzel megszakadt a Rams közel két éve tartó hazai veretlenségi szériája. Colton Iverson kiválóan játszott, 26 pontja mellett 15 lepattanót is összeszedett. Wes Eikmeier 22, Dorian Green 20 pontig jutott, míg Hornung tíz rebounddal zárt.

Fókuszban az utolsó négy conference-meccs

Két vesztes találkozó után a Fresno State kikapott a Moby Arenában 74-67-re. Ezúttal háromezerrel kevesebb szurkoló tekintette meg a helyszínen a mérkőzést, de akik kilátogattak, ezúttal hazai győzelmet ünnepelhettek. Colton Iverson ismét DD-t ért el, (12, 12), a találkozó után pedig kiemelte, nagyon jó érzés, hogy ismét nyerni tudtak. Eikmeier 18 pontnál állt meg, míg Green 16-nál, Bejarano pedig 11-nél.

Március második napján a Boise State látta vendégül a kosokat, és bár négyen is tíz pont felett zártak a coloradóiaktól, 78-65-ös vereség lett a vége. Greg Smith 17 ponttal a legeredményesebb CSU-játékos volt, a kezdő ötösből egyedül Hornung zárt rossz mutatóval, csupán egy pontot szerzett négy lepattanó mellett.

„Ezt a meccset a második félidő elején veszítettük el. Nem tudtuk irányítani a találkozót, ahogy Derrick Marks ellen sem volt ellenszerünk. Nem hiszem, hogy ma este bárki is meg tudta volna állítani” – mondta Eustachy, dicsérve a hazaiak játékosát, aki 38 pontig jutott.

Az alapszakaszt a két utolsó ellen, sorrendben a Wyoming és a Nevada ellen zárta a Rams. Colton Iverson a Cowboys ellen 29 pontig jutott, ezen a meccsen a cserék is több lehetőséget kaptak, a kosok 78-56-ra győztek Laramie-ben. Három nappal később Fort Collinsban lépett pályára a CSU, a Nevadát 77-66-ra verték Iversonék. A center 21-9-es mérleggel zárt, de Hornung (16, 13), Smith (11, 1) és Eikmeier (20, 1, 6 assziszt) is jól játszott.

9. Nevada Wolf Pack 3-13 (12-18)

A rájátszást szerdán holnap kezdi a Rams, a conference tourney negyeddöntőjében az ellenfél a Fresno State lesz, a fogadási tippek alapján mi vagyunk a mérkőzés esélyesei. Ha nyernek a kosok, akkor a UNLV–Air Force párharc győztesével játszanak a MWC konferenciájának a döntőjéért.