Rapids: Hazai fiaskó

2013.04.26. 20:45 - Filip89

Két győztes mérkőzés után az elmúlt hétvégén újra legyőzőre talált a Colorado Rapids csapata az MLS-ben, méghozzá hazai környezetben szenvedtünk 1-0-s vereséget az eddig nyeretlen Seattle Sounders-től, és sajnos újabb neveket is fel kellett írnunk a sérültjeink közé.

Szokás szerint elég tartalékos összeállításban kellett pályára lépnünk sérülések miatt, további problémát jelentette, hogy Edson Buddle a bemelegítés perceiben meghúzódott, és ő sem tudta vállalni a játékot. Így az Irwin - Mullan, Wynne, Moor, Klute - Thomas, Powers, LaBrocca - Harris, Mwanga, Cascio sorral vártuk a kezdő sípszót szombat délután.

A vendégek tehát nyeretlenül várták a coloradói kirándulást, mi pedig sorban két győzelem után bíztunk benne, hogy újabb sikert tudunk aratni, de biztosak lehettünk benne, hogy a Sounders ellen kemény összecsapást fogunk játszani, ahogyan az mindig szokott lenni. Eleinte aktívabban játszottunk és többet próbálkoztunk, de valamire való gólszerzési lehetőségig nem sikerült eljutni, aztán a 27. percben a vendégek teljesen váratlanul vezetést szereztek, Joseph kellemetlen kinti lövését Irwin bravúrral kitolta, de a kipattanó egyenesen Martins elé került, aki az ismétlést magabiztosan vágta a hálóba. Pár perccel később könnyen növelhették volna a különbséget a vendégek, de Neagle egy gyönyörű kiugrás végén a felsőlécet találta telibe. A jó kezdés után a félidő második felére rendesen visszaestünk, és egy gólos hátrányban vonulhattunk le a pihenőre.

A szünetben a támadójáték serkentése érdekében LaBrocca helyére Hill-t küldtük be, nem sokkal a folytatást követően pedig egy kényszerű cserét is végre kellett hajtanunk, a védelemből ugyanis Wynne esett ki, akit O'Neill-lel helyettesítettünk. Még közvetlenül a cserét megelőzően egyenlíthettünk volna, a formás akció végén azonban az újonc Powers bal lábas lapos lövése kevéssel a kapufa mellé gurult. A nehéz körülmények ellenére folyamatosan támadtunk, kisvártatva Mullan jobb oldali beadásából Harris fejelt a felső lécre, a lecsorgó labdából pedig Mwanga ajtó-ablak helyzetét védte a seattle-i kapus. Futószalagon alakított ki a nagyobbnál nagyobb lehetőségeket, a helyzetek elpuskázásában Mwanga továbbra is élen járt, és Hill is lőtt egy hatalmas kapufát, így a jókora coloradói mezőnyfölény ellenére nem tudtunk eredményesek lenni. A végéhez közeledve Cascio-t Smith váltotta, akinek volt egy ígéretes szabadrúgása a hosszabbítás perceiben, melyből Moor kis híján fejjel megszerezte az egyenlítő gólt, de Gspurning kapus jó helyen állt, és ezúttal is védett.

A legfrissebb sérülések szerencsére nem komolyak, bizonyára Marvell Wynne és Edson Buddle is pár héten belül visszatérhet, mindketten egy-egy kellemetlen térdproblémával bajlódnak. Két épülőben lévő középpályásunk, Martin Rivero és Pablo Mastroeni múlt héten már pályára léptek a tartalékcsapatban, és remélhetőleg rövidesen éles meccsen is újra számolhatunk velük.