Falcons lacrosse: Ötvenszázalékos esztendő

2013.05.04. 12:08 - Filip89

Az Air Force Falcons fejlődésben lévő lacrosse-programja a 2013-as tanév alatt is előrehaladást mutatott, ugyanis a Sólymok a tavalyi 6-7-es mérleget tovább javítva, ezúttal hét-hét győzelemmel és vereséggel végeztek, miközben a saját konferenciánkban ismét hatodikok lettünk.

Az Air Force Falcons eredményei a 2013-as szezonban:

Február 8., North Carolina - Air Force 16-8
Február 10., High Point - Air Force 4-14
Február 16., Rutgers - Air Force 9-11
Február 23., Air Force - Canisius 10-8 (Denver)
Február 24., Air Force - Lehigh 15-10 (Denver)
Március 2., Air Force - Marquette 6-8
Március 9., Bellarmine - Air Force 11-10
Március 16., Air Force - Loyola 7-13 (Denver)

8. Michigan Wolverines 0-7 (1-13)

Ugyanakkor végeredményben szinte majdnem teljesen ugyanúgy végeztünk, mint a 2012-es esztendőben, az egy év alatti javulás ténye elvitathatatlan. A legnagyobb skalpot az aktuális 12. kiemelt Lehigh magabiztos legyőzésével gyűjtöttük be, amely 2006 óta az első sikerünk volt egy top15-be tartozó együttessel szemben. Továbbá az öt vesztes konferencia-mérkőzésünk közül négyszer is csak egyetlen góllal kaptunk ki, beleértve a helyi rivális Denver elleni hosszabbításos vereséget. Tehát kis szerencsével akár már ebben az évben összejöhetett volna a konferencia-tornán való szereplés, ahol az alapszakasz legjobb négy csapata méretteti meg magát.

A gárda legeredményesebb játékosa természetesen a harmadéves Mike Crampton volt, aki junior szezonjában még a tavalyi számait is túl tudta szárnyalni, 31 góllal és 49 ponttal egyaránt a házi ranglista élén végzett. A gólok számában nem sokkal maradt el tőle vajkezű évfolyam társa, Tommy McKee, neki 28 találat termett a magunk mögött hagyott tanévben. A tavaly fantasztikus újonc évet futó Keith Dreyer is a legjobbak közé tartozott, bár a fejlődést nem folytatta annyira látványosan, végül 10 góllal és 21 előkészítéssel végzett. Őket követte további két junior középpályás, Erik Smith (17+8) és Kyle Cassady (14+3), míg az évad legponterősebb freshman atlétája a 21 pontig jutó Christopher Allen volt. Eközben a végzős kapus Austin Fox idén sem okozott csalódást, 13 meccsünkből tizenkettőn kezdő volt, ezalatt 53 %-ban hárította a kapujára tartó lövéseket és meccsenkénti átlagban 9.61 találatot szenvedett el.

Fox kapus kivételével valamennyi meghatározó játékos jövőre is visszatér az akadémia falai közé, ráadásul számtalan húzóemberünk a végzős szezonját fogja tölteni 2014-ben. Tőlük az utolsó kiugrási lehetőséget várhatjuk, és mivel idén sem sok kellett volna a conference tourney-hoz, jövőre teljes joggal bizakodhatunk, hogy Crampton-ék képesek lesznek szintet lépni, és tényleg beverekszik magukat az ECAC legjobbjai közé.