Gold Cup: Befejeződött a csoportkör

2009.07.13. 14:54 - Filip89

Véget értek a csoportküzdelmek a július 3-a és 26-a között rendezendő Észak- és közép-amerikai labdarúgó kontinensbajnokságon, a 2009-es Gold Cup-on. Ahogyan korábbi írásaink során is beszámoltunk róla, a Colorado Rapids MLS-csapatából is vannak érdekelt játékosok a rendezvényen. Tekintsük át mik történtek a kupán az elmúlt másfél hétben!

A csoportkörben a résztvevő 12 csapat három darab négyfős kvartettbe volt sorolva, s  minden válogatott egy-egy mérkőzést játszott csoportellenfeleivel, majd a három forduló végén a csoportok első két helyezettjei, és a két legjobb harmadik kvalifikálta magát a legjobb 8 közé. Onnantól pedig egyenes kiesési rendszerben folytatódnak majd a csatározások a bajnoki címért, vagyis negyeddöntő, elődöntő, döntő, minden egy mérkőzésen dőlhet el.

A-csoport:

Jamaika révén voltunk érdekeltek, ugyanis a Rapids gólerős csatára, Omar Cummings szerepelt ebben a válogatottban. Végül a zöld-sárgák nem jutottak tovább, miután csak a harmadikok lettek a csoportban, pechjükre a másik két harmadik helyezett pedig jobb mérleget tudott magáénak. Az első találkozón Kanada ellen 1-0-s vereség lett a vége, Cummings csupán az utolsó tíz percben jutott lehetőséghez. A következő összecsapáson szerencséjük sem volt, a hősies küzdelem ellenére a favorit Costa Rica ellen a meccs két harmadát emberhátrányban játszva 1-0-ra veszítettek, Cummings hiába játszott végig. A záró körben a csoportutolsó Salvador elleni 1-0-s győzelem már csak szépségtapasz volt, ám ezt a bizonyos győztes találatot nem más, mint a denveri csatár szerezte. Kanada és Costa Rica csapatai jutottak tovább.
Cummings a három mérkőzés alatt megközelítőleg 190 percet töltött a pályán, és egy gólt szerzett, a jamaikai válogatott egyetlen gólja az ő nevéhez fűzödött. Ezzel számára a torna befejeződött, de legalább hétvégén már a Rapids rendelkezésére állhat.

B-csoport:

Ebben a brancsban szerepelt a toronymagas esélyes amerikai válogatott, ahol szintén volt Rapids-játékos, a fiatalos házigazda együttesbe ugyanis tehetséges középpályásunk, Colin Clark kapott meghívót. Clark az első két mérkőzést a cserepadról követte nyomon, amikor is az USA Grenadát 4-0-ra, Hondurast 2-0-ra verte. A záró, s immár tét nélküli mérkőzésen a tartalékok kaptak szerepet, így Clark is pályán volt a 77. percig, a végeredmény pedig 2-2-es döntetlen lett Haiti ellen. Az Egyesült Államok magabiztosan lett csoportelső, rajtuk kívül pedig Honduras és Haiti ment még tovább a következő körre.
Clark tehát csupán egyetlen meccsen játszott, 77 percet, gólt nem szerzett, de az egyenes kiesési szakaszban még szoríthatunk érte.

C-csoport:

Itt nem volt érdekeltségünk, úgyhogy csak röviden a történtekről: a favorit Mexikó végül megnyerte a csoportot 7 ponttal, a története első GC-ján szereplő Guadeloupe és Panama előtt, míg Nicaragua válogatottja kiesett.

A negyeddöntők programja:

július 18., szombat, 23:00: Kanada - Honduras
július 19., vasárnap, 02:00: Egyesült Államok - Panama
július 19., vasárnap, 22:00: Guadeloupe - Costa Rica
július 20., hétfő, 01:00: Mexikó - Haiti

Az időpontok természetesen magyar idő szerint értendőek, aki pedig kedvet kap a mérkőzésekhez a http://atdhe.net oldalon lehet majd élőben nézni a meccseket.
Könnyen kialakulhatnak tehát az igazi "álomelődöntők", hiszen az előzetesen legjobbnak vélt négy favorit csapat (Honduras, USA, Costa Rica, Mexikó) külön ágakra került. A július 23-án sorra kerülő elődöntőkben az első két, és a második két negyeddöntő nyertesei találkozhatnak majd egymással, míg a finálét július 26-án rendezik.

A Gold Cup további eseményeiről természetesen időről időre olvashattok majd bejegyzéseket a DenverSports blogban ezentúl is, tehát látogatóink biztosan semmiről nem fognak lemaradni.