Lacrosse VB: Csoportkör

2011.05.26. 12:41 - Filip89

Túl vagyunk az idei fedett pályás lacrosse világbajnokság első négy napjának küzdelmein, és a nyolc csapatos tornán befejeződtek a csoportkör mérkőzései, amelyek alapján kiderült, hogy mely csapatok jutottak be egyenes ágon legjobb négy közé; kik azok akik még az elődöntőbe kerülésért játszani fognak; illetve hogy melyek azok a kis csapatok, akik a viadal utolsó helyének elkerüléséért fognak megmérkőzni egymással.

Ahogy a torna előtti felvezetőnkben is olvashattátok, szerencsére számtalan denveri érdekeltségű játékos képviseli a Denver Outlaws-t és a Colorado Mammoth-ot a prágai tornán, így a most következő helyzetjelentésünkben első sorban a hazai sportolók szerepléséről fogunk beszámolni nektek.

Az A-csoport küzdelmeit az előzetes papírformának tökéletesen megfelelően Kanada válogatottja nyerte, akik az egész torna legnagyobb esélyesének számítanak. A juharleveles sztárcsapat ráadásul valamennyi mérkőzését fölényes különbséggel söpörte be. A vasárnap délelőtti nyitómeccsüket egyenesen 27-1-es különbséggel nyerték meg a VB-újonc Szlovákia ellen, bár ezen a találkozón még nem lépett pályára a Mammoth sztárja, John Grant Jr, mivel csak később csatlakozott a kerethez. A kanadaiak seregeit Zywicki hét góllal vezette, Sh. Evans hatszor volt eredményes, míg Doyle, Duch és Hall ugyancsak elérték a mesterhármast egy alkalommal. Másnap Ausztrália ellen sem játszottak sokkal szorosabb mérkőzést, és ekkor 26-2 arányú sikert arattak, miután már a félidőben 16 gólos előnyt építettek fel. Ezen a találkozón debütált a denveri Grant Jr a tornán, és ha már ott volt, akkor komoly szerepet vállalt magára a sikerből, hiszen három gólt süllyesztett el, és további hét találatnál előkészítést vállalt, vagyis csapata legeredményesebb tagjaként tíz pontot szórt. Az utolsó mérkőzést kedden vívhatták meg Anglia ellen, amely a csoport első helyéről döntött, de valójában mindenki pontosan tisztában volt vele, hogy a szigetországiak aligha lesznek ellenfelei a kanadai csapatnak. Így is történt, és a sztárcsapat harmadszor is igazi gálaelőadást tartott, amikor 28-5 arányban páholták el a mezőny legjobb európai csapatát. Grant Jr az angolok ellen négy gólt és egy asszisztot regisztrált, miközben még D. Dawson, Duch és Doyle érték el mellette a három gólos határt.

A kanadaiak első helyezése és egyenes ágon való elődöntős szereplése nem lehetett kérdéses, míg a második helyet az angolok csípték el, akik 20-8-ra verték Ausztráliát, és 24-7-re a szlovákokat, illetve még az ausztrálok folytathatják a negyeddöntőben, mivel a Szlovákia elleni mérkőzésük öt gólos megnyerésével bebiztosították a csoport harmadik helyezését.

John Grant Jr az utolsó két találkozón pályára lépve, összesen 15 pontot (7 gól és 8 gólpassz) szorgoskodott össze, és az egyenes kieséses szakasz két komoly rangadóján bizonyára még komoly szükségük lesz a vezető képességeire, ha szeretnék elhódítani idén is a világbajnoki címet.

Az A-csoport végeredménye (W-T-L):

1. Kanada 3 pont (3-0-0)
2. Anglia 2 pont (2-0-1)
3. Ausztrália 1 pont (1-0-2)
4. Szlovákia 0 pont (0-0-3)

A B-csoportban is az előzetes esélyek jutottak érvényre, ugyanis a számunkra érdekelt Egyesült Államok válogatottja a négyesfogat második pozíciójában zárt, így még egy negyeddöntő-mérkőzést kell játszaniuk, hogy jogot nyerjenek maguknak a Kanada elleni elődöntőre. A nyitó játéknap esti mérkőzésén az USA együttese a házigazda csehekkel találkozott, és a vendéglátó együttes nem kívánta olcsón adni a bőrét, igyekeztek minél szorosabb eredményt elérni, így az amerikaiak a vártnál valamivel nehezebbe, 14-5-re diadalmaskodtak az első meccsükön. A denveri különítmény tagjai közül a két gólgyáros, Brendan Mundorf és Drew Westervelt egyaránt két-két alkalommal tudtak eredményesek lenni, miközben Brian Langtry gólpasszt adott Buchanan találatához, és pályára lépett még a mindkét ligában a helyi csapatunkat erősítő Jarett Park is a középpályán. Másnap az írek ellen még komolyabb erődemonstrációt láthattunk az amerikai csapattól, ugyanis 22-1 arányban győztek, miután egy tucat gólt szereztek a második negyedben, és a teljes második félidő alatt csupán háromszor találtak be. Hőseink közül Westervelt 4+2-vel, Mundorf 3+4-gyel járult hozzá a fölényes diadalhoz, az első meccsen tartalék Outlaws-os Bill McGlone pedig egy-egy találatra és előkészítésre volt képes. A csoport döntőjét a két Észak-amerikai nagy csapat, az Egyesült Államok és az Írókéz válogatott vívta egymással hétfő este. A találkozó egyértelmű esélyesének az indián tartomány csapata számított, azonban a rivalizáció és a tét miatt mindenképpen komoly küzdelmet ígért ez a pikáns párosítás. A csoportkör egyetlen, és a VB első igazi rangadójában pedig nem is kellett csalódnunk, 60 perc tömény izgalom és küzdelem volt a jutalma a prágai közönségnek, s a csatározás végén 11-10 arányban az indiánok diadalmaskodtak. Az amerikaiak az első pillanatoktól kezdve folyamatosan vezettek, az Írókéz először a harmadik negyed végén ragadta magához az előnyt, és többször már nem is engedték ki, így ők gyűjtötték be az első helyet, az amerikaiak pedig csak másodikok lettek, ami azt jelenti számukra, hogy egy plusz mérkőzés után már az elődöntőben a kanadaiak ellen kell majd játszaniuk. A mindent eldöntő mérkőzésen Westervelt mesterhármast ért el, Langtry egy góllal és két ponttal végzett, Park szintén asszisztos volt, Mundorf viszont meglepő módon szerzett pont nélkül zárt az Írókéz ellen.

Az indián csapat tehát megnyerte a csoportját, ezzel már elődöntősnek mondhatják magukat, és kétségtelenül a könnyebb ágra kerültek a folytatásra nézve. Jamieson-ék az amerikaiak legyőzése mellett az írek ellen 23-3-as, a csehek ellen 25-5-ös sikert arattak. Eközben a csoport harmadik helyén a házigazda Csehország együttese végzett, miután az utolsó hely elkerüléséről döntő találkozón 18-5 arányban felül tudták múlni Írországot.

A féltucat denveri szereplő közül a csoportkörben Drew Westervelt volt a legeredményesebb játékosunk, miután a három meccs alatt 9 gól, és összesen 12 pont került a neve mellé. Az Outlaws másik üdvöskéje, Brendan Mundorf 5+4-es teljesítménnyel zárta a csoportkört, míg Brian Langtry a két mérkőzésén egy találatot és két gólpasszt jegyzett, Bill McGlone 1+1-ezett az egyetlen mérkőzésén, a középpályás Jarett Park egyetlen assziszttal bír a három fellépésről, valamint Max Seibald csak az egyik találkozón ölthetett szerelést.