Javított a Rapids

2009.07.12. 17:44 - Filip89

Két vesztes mérkőzést követően visszatért a győztes útra a Colorado Rapids csapata az MLS alapszakaszában, így a denveri labdarúgók továbbra is őrzik a rájátszást érő negyedik pozíciót a Nyugati konferenciában.

A Rapids vasárnapra virradóra 1-0-s győzelmet aratott a Nyugaton csupán hetedik helyen szerénykedő FC Dallas ellenében hazai pályán, a Commerce City-i Dick's Sporting Goods Parkban. A mindent eldöntő találatot a japán hátvéd, Kosuke Kimura szerezte a 79. percben, akinek ez volt szezonbeli első gólja, melyet a legjobbkor rúgott, hiszen az est hőse, és a meccs legjobbja lett ezzel a találattal. Az assziszt egyébiránt a marokkói Mehdi Ballouchy nevéhez fűződött, aki így már hatpontos (1+5) ebben az idényben.

A tabellán bár elég szoros a küzdelem, még mindig tartjuk a playoff-helyet, és a lejátszott mérkőzések számát tekintve is lépéselőnyben vagyunk a riválisokhoz képest, ám elég komoly küzdelem várható még a hajrában a rájátszásért.

Az MLS Nyugati Főcsoportjának állása (W-L-T):

1. Houston Dynamo 9-4-4, 31 pont (17 meccs)
2. Seattle Sounders FC 7-3-7, 28 pont (17 meccs)
3. Chivas USA 8-5-3, 27 pont (16 meccs)
4. Colorado Rapids 6-4-6, 24 pont (16 meccs)
5. Los Angeles Galaxy 5-3-9, 24 pont (17 meccs)
6. Real Salt Lake 5-6-5, 20 pont (16 meccs)
7. FC Dallas 4-8-5, 14 pont (17 meccs)
8. San Jose Earthquakes 3-9-4, 13 pont (16 meccs)

A következő mérkőzésünket majd a mieinkkel azonos pontszámmal bíró, keleti-harmadik D.C. United (5-3-9) ellen vívhatjuk, jövő vasárnapra virradóra, hajnali 02:00-s kezdettel, a mérkőzést pedig várhatóan a http://atdhe.net/ oldalon élőben lehet majd nézni.
Addig még a nívós mexikói klub, a Club América csapata fog Denverben vendégeskedni egy barátságos mérkőzés erejéig (jövő csütörtök, 03:30).

A jelenleg is zajló, Rapids-érdekeltségekkel tarkított, Észak- és Közép-amerikai kontinensviadalról, a Gold Cupról szóló helyzetjelentésünket a holnapi nap folyamán olvashatjátok majd a csoportkör végén.