MLL eligazító + Outlaws 2009

2009.08.16. 19:42 - bad_habit_71

Mivel a az amerikai field lacrosse bajnokság(MLL) küzdelmei még talán a box lacrosse-nál (NLL) is kevésbé ismertebb, megemlítek pár különbséget, hogy aki nem nagyon ismeri a játékot annak is élvezetesebb és érthetőbb legyen a későbbiekben ha esetleg elkap egy meccset a TV-ben. Mellesleg az ESPN America szokta adni az MLL meccseket élőben is és ismételve is.

Tehát akkor néhány különbség: a field lacrosse-t egy 110x60 yardos füves vagy műfüves pályán játszák, egyszerre 10 játékos tartózkodhat a pályán (1 kapus, 3 védő, 3 middie, 3 támadó), az MLL szabályai szerint egy csapat 19 beöltöztetett játékossal jöhet egy mérkőzésre. A támadó térfélen egyszerre csak 6-6 mezőnyjátékos tartózkodhat, ez nagyjából azt jelenti, hogy a védők nem támadnak a támadók pedig nem védekeznek, nem léphetik át a felezővonalat, ha mégis átlépik valakinek vissza kell lépnie, ha egyik csapatnál 6-nál több mezőnyjátékos van a térfélen az a les. Míg az NCAA lacrosse meccseken nincs támadóidő, az MLL-ben a támadó csapatnak 60 másodperce van végigvinni a támadást, az óra újraindul gólnál, kapuvasnál, kapus védésnél vagy ha a másik csapathoz kerül a labda. Az MLL-ben további különlegesség a 2 pontos vonal, ami 16 yardra van a kaputól, ha egy játékos mindkét lábával a vonalon kívül áll és úgy szerez gólt, az két találatot ér.
A játékosok védőfelszerelése is eltér a boxosokétól, ez főleg a kapusnál feltűnő, az NLL mérkőzések kicsit gyorsabbak, mivel kisebb a pálya, kevesebb a játékos, sokkal több a fizikai játék mint field-en, persze ez nem azt jelenti, hogy az MLL játékosok puhányok :).

Most pedig térjünk vissza a Denver Outlaws-hoz, rosteréhez, edzői gárdájához és az idei eredményeikhez.