Péntektől vasárnapig rendezték meg Dallasban az American Airlines Centerben és a Cowboys Stadiumban az idei NBA All Star gálát, amely a kosárlabda rajongók feledhetetlen szórakozása mellett idén a Denver Nuggets szempontjából is igen érdekes volt mivel két sztár játékos Anthony és Billups mellett Karl személyében még Nyugat edzőjét is mi adtuk, így Dantley is ott lehetett az újonc csapat edzőjeként. A következő bejegyzésemben a hosszú hétvégén megtartott gála eseményeit eleveníteném fel.Az első nap estéjén játszották le az újoncok vs. másodévesek meccset, amely remek játékot hozott és végülis egy ponterős találkozón 140-128ra győztek a rookiek a második szezonjukat töltők ellen, vagyis a Nuggets segédedzője Adrian Dantley csapata diadalmaskodott a meccsen. A meccs emberének a Kingses Tyreke Evanst választották a 11/15ös mezőny százalékkal ért el 26 pontot, de az újoncok sikeréből mellette még a SA center DeJuan Blair is alaposan kivette a részét 22 ponttal és 23 lepattanóval zárt. A legeredményesebb játékost mégis a sophomore csapat adta mivel Russell Westbrook kereken 40 pontot vert be, nagyon élvezte a gála hangulatát és hihetetlen dobásokat vállalt be. Az újonc kezdő ötös Evans-Curry-Jennings-Casspi-Blair összetétel volt, érdemes még megemlíteni BJ 22 pont, 8 assziszt, 6 lepattanós teljesítményét. A padról Harden 22 pontot, Flynn pedig 7 gólpasszt szállított a zöldfülűeknek, közben a két magas ember cseréjük Gibson és Jerebko voltak. A másodéves csapat Westbrook-Mayo-Beasley-Gallinari-B.Lopez sorral kezdett, a már kiemelt Westbrook mellett Beasley is eljutott egészen 26 pontig a 7 pattanója mellé, Mayo pedig 10 asszisztot és 8 pontot szórt. A cserék közül M. Gasol, Morrow, Love egyaránt átlépte a 10 pontos határt, és Gordon erejéből is futotta pár kosárra.
Szombaton bonyolították le az egyéni ügyességi számokat:- ezek közül Nuggetsos résztvevő Billups volt a három pontos dobó versenyben, aki végülis bejutott a második körbe, de a bostoni Paul Pierce egy kicsivel jobban célzott nála, így Chauncey a második helyen végzett. Dobogós lett még Curry a GSWből, indult még Gallinari, Cook és Frye.
- a leglátványosabbnak számító 'slam dunk' zsákoló versenyt Nate Robinson (Knicks) nyerte meg DeMar DeRozan (Toronto) ellen, mögöttük még Shannon Brown és Gerald Wallace végzett izgalmas küzdelemben.
- a 'H.O.R.S.E.', vagyis az úgy mond trükk dobó verseny is érdekes küzdelmet hozott a finom kezű klasszisok között, és végül a Thunder sztárja, Kevin Durant győzött, az elődöntőben Casspit és Rondot verte, a döntőben pedig O.J. Mayot (Memphis) és Joe Johnsont (Atlanta) utasitotta maga mögé a győztes.
- az ügyességi viadal során különböző bólyák között végig szlalomozva kellett gólt szerezni a végén az egyéb dobások mellett. Ebben a Phoenixes Steve Nash teljesített a legjobban, mögötte végzett Brandon Jennings és Deron Williams.
- a nagy érdeklődéssel várt csapat versenyben a 'shooting stars'ban régiónként osztottak fel néhány csapatot három főre (két férfi, egy női versenyző), és a legjobb hatékonysággal célzó trió győzhetett. Amely a hazai texasi csapat lett, akik Dirk Nowitzki (Mavericks), Kenny Smith (egykori Spurs), Becky Hammon (WNBA San Antonio) összeállitásban versenyeztek. A döntőben a Los Angeles csapatot győzték le (Pau Gasol, Marie Ferdinand-Harris, Brent Barry). Indult még egy Atlanta (Joe Johnson-Angel McCoughtry-Steve Smith) és egy Sacramento trió is (Tyreke Evans-Nicole Powell-Chris Webber) akik a 3-4. helyen zártak.
Vasárnap este a Cowboys stadionban félelmetes hangulatban kerülhetett sor az East-West meccsre. A hatalmas csarnokban különleges volt látni, hogy mennyire minimális helyet foglal el a játéktér és hogy mennyi érdeklődő foglal helyet a lelátón. Ami viszont még fontosabb hogy összesen 108 713 néző volt kint a meccsen, ami új guiness rekordnak számit, soha a világon nem nézett meg még a helyszínen ennyi ember egy kosár mérkőzést. Az első félidő nagy részében szoros volt az eredmény, aztán a szünet előtt James vezetésével el ment 7 ponttal a keleti csapat. A második félidőben folytatták az igazi gála előadást a kékek és tovább növelték az előnyüket nem egyszer 10 pont fölé is ment a különbség. A végére Karl beküldte a legjobbjait (beleértve a két denverit) és kiharcoltatta fiaival a szoros végjátékot, így aztán az utolsó 2 percben már fej-fej mellett haladt a két csapat. Végül öt másodperccel a vége előtt Bosh két jó büntetőjével 2 pontos előnybe került kelet, a nyugatiak az idő kérés után pedig Melora játszották meg a figurát aki egy triplával megakarta nyerni a meccset a csapatának, de a kiszorított helyzetben bevállalt kisérlet sajnos rövid lett, így Kelet 141-139re győzött a valóságos kosárlabda ünnepen.A győztes keletiek Wade-Johnson-James-Garnett-Howard ötössel kezdték a meccset. Ők adták a mérkőzés MVPjét is a Heat SGja Dwayne Wade ugyanis 28 pont, 11 assziszt, 6 pattanó, 5 steal produkcióval zárt, kiváló estéje volt nagyon élvezte a játékot, szerintem teljesen megérdemelte az elismerést. Természetesen LeBron James is nagyon élt, 25 pontig jutott el de közben elég sok dobást is hibázott. Centerben Howard 17 pontot szedett össze 3 zseniális sapkája mellett, a csúcspont tőle mégis a felejthetetlen három pontosa volt. JJ és KG kisebb sérülések miatt 17 és 12 percet játszottak, a lövő hátvéd azért bevert két hármast és 10 pontja lett, Garnett pedig amellett hogy végig lelkesen szurkolt a padról szintén szerzett pár kosarat. Helyén általában Chris Bosh játszott, aki 23 pontot és 10 lepattanót hozott a szokásos remek formáját mutatta be a gála meccsen is. A többiek mind 2-8 pontokat dobtak a padról: Rondo, Pierce, G-Wallace, Rose, Lee, Horford. Illetve Iverson személyes okokra hivatkozva nem lépett pályára.
Nyugat csapatában Nash-Anthony-Nowitzki-Duncan-Stoudemire volt a kezdő. Bryant nem vett részt a gálán, helyette lett a dallasi Dirk a kezdő. Carmelo Anthony lett a legeredményesebb játékos a csapatból, egyben 27 ponttal és 10 pattanóval a kettő közül az egyik nyugati dupladuplát elérő ember lett. A denveri Melo az első félidőben nagyon élt és gyakorlatilag végig a meccs pontkirálya volt, D-Wade az utolsó percekben előzte meg őt, de ha beakadt volna a buzzer triplája, akkor 30 ponttal gyanítom hogy Melo lett volna az MVP. A hazai közönsége előtt játszó Dirk Nowitzki 22 pontot szorgoskodott össze dolgos játékával. A PG Nash mindössze négy pontos lett de nagyon önzetlenül játszott és 13 gólpasszig eljutott fantasztikus passzokat adva a csapattársaknak. Amare' Stoudemire is DDozott, 12 pont és 10 lepattanó lett a végére a mérlege. Duncan kisebb sérülését pihentette, ezért csak 13 percet játszott, ezalatt 3 pont, 4 lepattanó. A cserék közül Chauncey Billups volt a legjobb pontszerző, Karl mester nyilván bízott benne ezért sokat küldte a pályára, a második félidőben kifejezetten gyakran tűnt fel és nagyszerű dobó formában játszott, 8 triplájából 5öt dobott be és összesen 17 pontnál plusz 5 asszisztnál fejezte be a meccset. A másik csere irányító Deron Williams is elért 14 pontot 6 assziszttal és Billupshoz hasonlóan sokat tudott segíteni a játék alakulásán. Durant (15 pts, 5 reb) és P. Gasol (13 pts, 6 reb) is sok lehetőséget kapott és hasznosan játszott. Pályára lépett még Randolph, Kaman, Kidd, utóbbi nem, előbbi kettő szerzett pontokat. Paul és Roy sérülés miatt nem ett részt a gálán, helyettük Billups és Kaman került be a nyugati csapatba.
Azt hiszem elég komoly hétvége volt és a kosárlabda rajongók nagyon jól szórakoztak, szerintem a denveriek is szépen helyt álltak és meghatározó szereplői voltak a három napos gálának. Anthony, Billups, illetve Karl és Dantley mester pedig biztosan jól érezte magát a hétvégén, reméljük a többiek is kipihenték magukat és csütörtöktől a megszokott formában tudjuk folytatni szereplésünket az alapszakaszban.
NBA All-Star Gála 2010
2010.02.15. 11:26 - Tomi_Tanguay
A bejegyzés trackback címe:
Kommentek:
A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.