Létrejött az álomdöntő az angliai lacrosse világbajnokságon, miután a csoportgyőztes Kanada és a divízióban második Egyesült Államok klasszis csapata egyaránt fölényes győzelmet aratott az elődöntőben a másik két kiemelt riválisa felett. Így aztán a két nagycsapat sorozatban negyedszer, összesítve már hetedik alkalommal mérkőzhet meg egymással a VB döntőjében, hogy eldöntsék, 2010-ben ki üljön fel a lacrossevilág trónjára.
A csütörtöki elődöntőben az öt denveri sportolóval felálló Egyesült Államok válogatottja 20-5 csapást mért Japánra. Az amerikaiak hasonlóan a csoportkörbeli közös mérkőzéshez, ismét gőzerővel bekezdtek, s egy pillanatnyi esélyt sem adtak a Távol-keletieknek, mivel már az első negyed végén 8-1-re, a nagy szünetben pedig 14-1 arányban vezettek. A második félidő gyakorlatilag már csak formalitás és kedélyes játszogatásnak volt tekinthető, és a japánok is képesek voltak a minimális szépítésre. Eközben az Outlaws-különítményből most Drew Westervelt domborított maradandót, lévén három gólt szerzett, nála jobb az egész csapatból csak a négyszer eredményes Rabil tudott lenni, s szintén mesterhármasig jutott még Dixon is. A gólzsák Brendan Mundorf két találatot pakolt be a japánok ketrecébe, míg az ifjú pontgyáros Max Seibald sem tétlenkedett, s 1+1-et jegyezhetett fel magának az összecsapáson. Adam Fullerton kapus a második félidőben kapta meg a lehetőséget a felszabadult játékra, s eközben 6/10-es védési hatékonysággal látta el a feladatát a kissé már kényelmes védekezés ellenére. A kőkemény hátvéd Eric Martin zsinórban három kihagyott meccsét követően visszatért lábujj sérülés után, és bízunk benne, hogy a döntőben is beszállhat.
A másik elődöntőben is érvényesült a papírforma, s Kanada hasonló magabiztossággal aratott 15-6-os diadalt Ausztrália felett. Érdekes mederben folyt a mérkőzés, mert az első negyed még szoros volt (2-2), de a másodikban a juharlevelesek hat különböző játékosuk találataival 10-3-as előnyre tettek szert. A félidő után az ausztrálok megint frissek tudtak lenni, és nem engedték tovább nőni a hátrányukat, de a találkozó végére elfáradtak, s a világbajnoki címvédő kilencgólos győzelemnek örülhetett. A kanadaiak testvériesen osztozkodtak a találatokon, nem volt igazán kimagasló egyéni teljesítményük, Snider három és Duch két gólja mellett tízen is egy-egy alkalommal voltak eredményesek.
A finálé két résztvevője a csoportkörben már találkozott egymással, s ahogyan korábbi írásunkban a Denver Sports Blogon is beszámoltunk róla, egy hihetetlenül kiélezett mérkőzésen a kanadaiak minimális különbségű, 10-9-es győzelmet értek el az USA-val szemben, így ők végezhettek a csoportelső helyén, míg az amerikaiaknak be kellett érniük a második pozícióval. Persze, ebből az eredményből butaság komoly következtetéseket levonni, hiszen különösebben komoly tétje nem volt az összecsapásnak, annál nagyobb lesz a szombati finálénak, ahol minden erejére szüksége lesz a csapatoknak, már nem tartalékolhatnak, ahogyan azt esetlegesen tették a csoportkörben.
Igazi sztárparádé várható a fináléban, hiszen a két legjobb csapat, a két leglátványosabban játszó válogatott, a két legtöbb világsztárt felvonultató együttes csaphat össze a VB-döntőben, ahogyan az az esemény rangjához is illik. Vessünk egy pillantást közelebbről is a résztvevőkre!
USA - Kanada : szemtől szemben:
Kapusok: Napjaink két legjobb field lacrosse hálóőre, az amerikai Dougherty és a kanadai C. Sanderson mérkőzhet meg egymással, utóbbi a sportág élő legendájaként valamivel nagyobb tekintélynek örvend, de az USA portása sem kis név a szakmában. A csoportmeccsen is mindketten remekeltek és a fináléban sem valószínű, hogy közöttük lesz perdöntő különbség.
Hátvédek: A két csapat védelmében igazi nehézfiúk találhatók, akik bizonyára óriási fizikai harcot fognak vívni a támadókkal, s a meccs teljes hosszában fogják sanyargatni az ellenfeleket. Fontos lehet a denveri Martin szerepe, aki már csak a jelenlétével és a vezetőszerepével is sokat jelenthet csapatának, hiánya esetén komoly hendikeppel bírna a címvédő. Azért a rutinos McClay és Driscoll sem most jöttek a falvédőről, és bármikor oda fognak vágni a kanadaiaknak, de az igazi vezérre komoly szükség van mindentől függetlenül. Eközben a bajnok csapat sztárok egész sorát vonultatja fel a védővonalban, B. Merrill, P. Merrill, B. D. Smith vagy Vinc, mind óriási, mindenre elszánt klasszisok.
Középpályások: Természetesen a gyorslábú feladók közötti küzdelem sem lesz mellékes, s a csoportmeccshez hasonlóan óriási csata várható a transition játékban, nagyon nem lesz mindegy, hogy melyik egységnek sikerül majd többször ráerőltetnie az akaratát a másikra, s esetlegesen melyik oldal hány gyors ellenakcióból tud majd gólokat szerezni. Jó jel lehet az amerikaiak számára, hogy a csapat egyik legnagyobb sztárja, Rabil a gyenge első néhány mecccset követően a Japán elleni két fontos találkozóra felszívta magát, mindkét alkalommal három-négy gólt lőtt, s a csapat élére állva már 20 pontos. Az ő vezéregyénisége és profi mentalitása óriási fegyvertény az USA számára, már ha jó napot tud kifogni szombaton. Amennyiben a bostoni hősnek nem fog annyira menni, a tehermentesítés az Outlaws-os Seibald mellett a rutinos Powell és Dixon reszortja lesz. A másik oldalon a poszt koronázott királya, a szabadtéren is piszkosul gyors Steenhuis lehet egy aduász, de ugyanúgy számíthatnak előretörésekre Hall-tól vagy az egész VB-n félelmetes formában játszó Duch-tól is.
Faceoffolók: Talán a legnagyobb fizikai harcot vívhatja egymással a két igazi gladiátor, A. Smith és Snider. A torna két legjobb faceoff-hatékonysággal rendelkező játékosa a csoportkörben nem bírt egymással, s az amerikai-kanadai rangadón végrehajtott húsz középkezdés közül tízet az egyik, tízet a másikuk szerzett meg. Hasonló gigászi csata prognosztizálható közöttük a fináléban is, bár nagy tét mellett egyértelműen a négy évvel ezelőtti VB-n MVP-nek választott kanadai lehet a favorit.
Csatárok: Nyilván a legizgalmasabb kérdés a befejezőemberek teljesítménye lehet, hogy mennyire fognak tudni érvényesülni a VB-mezőny két legjobb védelme ellen, egy dolog rommá verni Japánt vagy Németországot, s teljesen más tészta eredményesnek lenni Kanada vagy az USA ellen, pláne egy világbajnoki címről döntő összecsapáson. Kedvencünk, Mundorf a két csapat legeredményesebb játékosa volt az első hat találkozón, miután 15 gólt és 24 pontot jegyez ezidáig, de intő jel lehet felé is, hogy a korábbi meccsen a kanadaiak nagyon kikapcsolták őt. A másik denveri nagyágyú, Westervelt egy tucatnyi találatot jegyzett, de az utóbbi meccseken zseniálisan termelő Leveille, a mindig veszélyes Crotty, vagy akár Striebel befejezéseire is bátran számíthatnak. Közben a kanadaiak közül négy csatár is tíz gól felett jár, borzasztóan nehéz dolguk lesz az amerikaiaknak, ha fel akarják tartóztatni a VB címre törő Billings-t, a minden hájjal megkent Dawson-t, az egymás elleni csoportmeccs nyerőemberének bizonyuló Grant Jr-t, és az Angliában ihletett formát elkapó Small-t. Ezeket a névsorokat tekintve, hozzávéve a két védelmet, egy hajszállal talán a kanadaiak tűnnek esélyesebbnek, de egy VB-döntőn bármi megtörténhet, és ha az amerikai csatárok keményebben tudnak játszani, mint a csoportmeccsen, akkor könnyen elképzelhető, hogy az akkori minimális különbség szombaton az ő javukra fog eldőlni. Ebben nagyon fontos szerepük lesz a denveri legényeknek is.
A korábbi egymás elleni VB-döntők eredményei:
1978: Kanada - Egyesült Államok 17-16 - hosszabbítás után (Stockport, Anglia)
1986: Egyesült Államok - Kanada 18-9 (Toronto, Kanada)
1990: Egyesült Államok - Kanada 19-15 (Perth, Ausztrália)
1998: Egyesült Államok - Kanada 15-14 - kétszeri hosszabbítás után (Baltimore, Egyesült Államok)
2002: Egyesült Államok - Kanada 18-15 (Perth, Ausztrália)
2006: Kanada - Egyesült Államok 15-10 (London, Kanada)
Az eddigi tíz világbajnokságból nyolcat az amerikaiak, kettőt a kanadaiak nyertek meg, beleértve a négy évvel ezelőtti juharleveles sikert saját hazájukban. Hogy mi lesz a forgatókönyv 2010-ben? Minden kiderül, vagy mindenki derül? Egy biztos, szombat délután 5-től minden denveri sportrajongónak kötelessége teljes erőbedobással szurkolni az amerikai válogatott sikeréért, hogy városunk öt büszke sportolója aranyéremmel a nyakában térhessen haza a VB döntő után.
A szombati játéknap programja:
5. helyért, 11:00 : Anglia - Németország
3. helyért, 14:00 : Japán - Ausztrália
DÖNTŐ, 17:00 : KANADA - EGYESÜLT ÁLLAMOK
A 2006-os VB-döntő összefoglalója:
Lacrosse VB döntő: USA vs. Canada showdown
2010.07.23. 18:17 - Filip89
A bejegyzés trackback címe:
Kommentek:
A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.
milo_hedgie#23 2010.07.23. 19:50:52
milo_hedgie#23 2010.07.23. 19:52:35
Filip89 · http://www.coloradoavalanche.gportal.hu 2010.07.23. 20:29:16
Hát, én a torna előttől kezdve úgy látom, hogy Kanada erősebb, és ők a favoritok, és nem azért mert pesszimista vagyok az USA-val szemben, szerintem teljesen reálisan látom. Persze, ez nem jelenti azt, hogy az USA nem nyerhet.
Igen, 2-kor lesz a 3. helyért a meccs, csak a +1 óra helyett először -1-nek vettem az angol időhöz képest. :D
milo_hedgie#23 2010.07.23. 20:50:36
de majd kiderül,remélem megnyerjük!
Filip89 · http://www.coloradoavalanche.gportal.hu 2010.07.24. 02:08:32
Tomi_Tanguay 2010.07.24. 02:48:58
Coach Sacco 2010.07.24. 09:50:29
Mekkora... :)
A kormányzó úr újabb beszédrészlete.
Coach Sacco 2010.07.24. 09:59:36
Filip89 · http://www.coloradoavalanche.gportal.hu 2010.07.24. 10:12:32
www.coloradoavalanche.gportal.hu/gindex.php?pg=29139641&postid=412185
melo15 2010.07.24. 16:17:27
Filip89 · http://www.coloradoavalanche.gportal.hu 2010.07.24. 16:36:03
1. Push the tempo. Team USA was timid in its round-robin loss to the Canadians, too often settling for six-on-six sets rather than fast breaks. A higher scoring game bodes better for the U.S., given its depth and speed advantages over Canada. “We played a little bit tight last time, so we’ve got to just let the horses go right from the opening whistle and get up and down the field,” Powell said. “We’re good at running and gunning. That’s what we need to do. I think we tried to slow the ball down a little bit too much the first time we played them. So we’re going to be looking to transition and get up and down the field.” Both teams are dangerous off the quick endline restart.
2. Limit Canada’s second-chance opportunities. The U.S. defense actually did a good job against Canada in the round robin. But the Canadians’ will power around the cage won out in the fourth quarter. “We need to pick up loose balls. If we get the ball to the ground -- whether it’s a save, a rebound, a forced turnover or an unforced turnover --we need to be coming up with those 50-50 balls,” said Team USA defenseman Ryan McClay. “The first time we did not. If we give them multiple opportunities on a possession, that’s when they’re going to hurt us.”
3. Take high-percentage shots. Playing a fast tempo does not mean wailing away from 20 yards out (Pressler called those “turnover shots”), but rather making an extra pass or pulling out for a dodge and dump on the crease. Team USA needs a better shooting performance than its 9-for-37 showing last week. Canadian goalie Chris Sanderson joked afterward that “luckily, these chubby little legs got in the way of a lot of shots.” Team USA had more success shooting high on Sanderson than it did shooting low. Either way, assistant coach Joe Alberici said, “We need to make him a goalie.”
4. Get strong performances from Alex Smith and Brian Dougherty. Faceoffs and goalie play can be such strengths up the middle for the U.S. if these two get hot. Neither has played his best at these world games. Doc has been pedestrian, but loves this big stage. Especially if Team USA forces an up-tempo game, it will need Doc making a few point-blank stops on the defensive end. Smith has traditionally had Geoff Snider’s number, but the reigning world championships MVP had a monster semifinal against Australia.
5. Communicate better on defense. The Americans were so focused on John Grant Jr. and Zack Greer, they let guys like midfielder Rhys Duch beat them. And when Grant got hot in the fourth quarter, the slides were too slow. “They’re real crafty off ball, so we have to be on the same page moving together,” McClay said. “I think we did a good job last time on the defensive end, but it could be better."
Filip89 · http://www.coloradoavalanche.gportal.hu 2010.07.24. 16:38:15
3. helyért, 14:00 : Japán - Ausztrália 9-16
milo_hedgie#23 2010.07.24. 16:52:12
Tomi_Tanguay 2010.07.24. 17:00:56
Filip89 · http://www.coloradoavalanche.gportal.hu 2010.07.24. 17:05:24
Filip89 · http://www.coloradoavalanche.gportal.hu 2010.07.24. 17:08:35
milo_hedgie#23 2010.07.24. 17:12:17
Filip89 · http://www.coloradoavalanche.gportal.hu 2010.07.24. 17:14:51
milo_hedgie#23 2010.07.24. 17:22:04
Filip89 · http://www.coloradoavalanche.gportal.hu 2010.07.24. 17:22:34
Filip89 · http://www.coloradoavalanche.gportal.hu 2010.07.24. 17:23:44
Filip89 · http://www.coloradoavalanche.gportal.hu 2010.07.24. 17:25:38
milo_hedgie#23 2010.07.24. 17:26:14
Filip89 · http://www.coloradoavalanche.gportal.hu 2010.07.24. 17:30:33
milo_hedgie#23 2010.07.24. 17:33:36
Filip89 · http://www.coloradoavalanche.gportal.hu 2010.07.24. 17:34:00
milo_hedgie#23 2010.07.24. 17:40:23
Filip89 · http://www.coloradoavalanche.gportal.hu 2010.07.24. 17:41:06
milo_hedgie#23 2010.07.24. 17:42:34
Filip89 · http://www.coloradoavalanche.gportal.hu 2010.07.24. 17:42:44
milo_hedgie#23 2010.07.24. 17:49:45
Filip89 · http://www.coloradoavalanche.gportal.hu 2010.07.24. 17:50:29
milo_hedgie#23 2010.07.24. 17:55:32
Filip89 · http://www.coloradoavalanche.gportal.hu 2010.07.24. 17:56:22
Most legyünk kibaszottul nyugodtak, így kell játszani a folytatásban, és meglesz.
milo_hedgie#23 2010.07.24. 18:10:37
Filip89 · http://www.coloradoavalanche.gportal.hu 2010.07.24. 18:21:10
milo_hedgie#23 2010.07.24. 18:21:52
Filip89 · http://www.coloradoavalanche.gportal.hu 2010.07.24. 18:24:01
milo_hedgie#23 2010.07.24. 18:25:36
Filip89 · http://www.coloradoavalanche.gportal.hu 2010.07.24. 18:26:25
milo_hedgie#23 2010.07.24. 18:26:33
Filip89 · http://www.coloradoavalanche.gportal.hu 2010.07.24. 18:29:53
Filip89 · http://www.coloradoavalanche.gportal.hu 2010.07.24. 18:32:12
milo_hedgie#23 2010.07.24. 18:32:59
Filip89 · http://www.coloradoavalanche.gportal.hu 2010.07.24. 18:34:22
milo_hedgie#23 2010.07.24. 18:36:54
milo_hedgie#23 2010.07.24. 18:37:57
Filip89 · http://www.coloradoavalanche.gportal.hu 2010.07.24. 18:38:28
milo_hedgie#23 2010.07.24. 18:39:17
milo_hedgie#23 2010.07.24. 18:39:54
Filip89 · http://www.coloradoavalanche.gportal.hu 2010.07.24. 18:40:57
milo_hedgie#23 2010.07.24. 18:42:41
Filip89 · http://www.coloradoavalanche.gportal.hu 2010.07.24. 18:42:50
milo_hedgie#23 2010.07.24. 18:43:25
Filip89 · http://www.coloradoavalanche.gportal.hu 2010.07.24. 18:46:19
Filip89 · http://www.coloradoavalanche.gportal.hu 2010.07.24. 18:48:49
milo_hedgie#23 2010.07.24. 18:49:21
milo_hedgie#23 2010.07.24. 18:54:23
Filip89 · http://www.coloradoavalanche.gportal.hu 2010.07.24. 18:57:01
milo_hedgie#23 2010.07.24. 18:57:09
milo_hedgie#23 2010.07.24. 19:00:33
Coach Sacco 2010.07.24. 19:10:02
Várom Filip írásait, gondolom ezek után fieszta hangulat lesz hetekig. :D
Az utolsó 100 komment: