Denver Sports Blog

A Colorado Avalanche, a Colorado Rockies, a Denver Broncos, a Denver Nuggets és egyéb denveri csapatok friss hírei, információi magyar nyelven, egy oldalon. Áttekintő elemzésekkel, összefoglalókkal, videókkal, mindez csak a Denver Sports Blogon.

Emellett a legnépszerűbb sportágakban a coloradói egyetemi csapatok szereplésével is foglalkozunk.

Jelentkezz szerkesztőnek e-mail-en!

Kapcsolat: blog.denversports@gmail.com

Twitter

Friss topikok

Rapids: Vannak gondok, de győzni kell!

2011.10.21. 18:55 - Filip89

- Tóth Milán írása -

Nem számít, hogy mi fog történni a holnapi mérkőzésen, Gary Smith-nek és csapatának biztos lesz esélye arra, hogy megvédje bajnoki címét az MLS-ben, mert az elmúlt évi győztes ott lesz az MLS 2011-es rájátszásában. Azonban nem mindegy, hogy a playoff első mérkőzését hazai pályán vagy idegenben kell megvívnia a Colorado Rapids gárdájának. A minél jobb Wild Card helyezés érdekében győzni kell holnap a csapatnak a Vancouver Whitecaps otthonában, az alapszakasz záró mérkőzésén.



















A PO-helyek már eldőltek, a mieink mellett a nyugati konferenciából a Supporters' Shield-győztes Los Angeles Galaxy, a Seattle Sounders, a Real Salt Lake és az FC Dallas vehet részt a tíz csapatos rájátszásban, míg Keletről a Sporting KC, a Philadelphia Union, a Columbus Crew, a New York Red Bulls és a Houston Dynamo méretteti meg magát az utószezon küzdelmeiben. A csapatok közt a pontos helyezések még nem tisztázódtak, így egyelőre azt sem tudjuk, hogy melyik hat kiemelt kezdi meg a második körben a rájátszást, és kiknek kell úgy nevezett 'play-in' meccset játszania október 26-27-én a legjobb nyolc közé jutásért.

A négy Wild Card helyért küzdő csapatok közül jelen pillanatban a Rapids áll a második legelőkelőbb helyen, amit meg is kéne tartanunk, ha a Dick's Sporting Goods Park-ban szeretnénk lejátszani az első PO-meccset. A győzelemre azonban szükségük van a 46 pontos coloradóiaknak, hiszen a Houston Dynamo könnyen megelőzheti a csapatot, mivel nekik is 46 pontjuk van és a gólkülönbségük is plusz kettes.

A Rapids legutóbbi hét bajnoki mérkőzésén mindössze egy győzelmet aratott – a labdarúgás világában ezt hullámvölgynek hívják-, éppen ezért most égető szüksége lenne a csapatnak még egy utolsó, önbizalom növelő sikerre az alapszakaszban. A Vancouver 28 ponttal áll a tabella utolsó előtti helyén, így a 34. fordulóban számukra csupán annyi lesz a tét, hogy győzelemmel búcsúzzanak szurkolóiktól hazai pályán.

A ’Caps idén debütált a ligában, nem is lettek rögtön meghatározó tagjai a bajnokságnak. Július elején látogattak hozzánk a kanadaiak és egy 2-1-es vereséggel küldtük őket haza. Conor Casey és Scott Palguta jóvoltából már két góllal vezettünk, majd a 77. percben szépítettek a vendégek. Azon a mérkőzésen a következőképpen álltak fel a csapatok:

Vancouver Whitecaps: Cannon, Harvey, Leathers, Nanchoff, Koffie, Vagenas (Brovsky 71), Khalfan, Camilo, Omar Salgado (Tan 46).

Colorado Rapids: Pickens, Kimura, Wynne, Moor, Earls (Palguta 23), Thompson, Larentowicz, Smith, Cummings (Nyassi 81), Casey, Folan (Mullan 65).

A goal.com jelenlegi információi szerint a holnapi mérkőzésen a következő formában állhatnak ki a csapatok:

Vancouver Whitecaps: FC: Canno, Brovsky, DeMerit, Rochat, Harvey; Salinas, Thorrington, Koffie,Khalfan; Camilo, Jarju

Colorado Rapids: Pickens, Kimura, Wynne, Marshall, Moor; Mullan, Larentowicz, Mastroeni, Thompson; Cummings, Nyassi.

Látható, hogy a ’Caps csapatában több változás is várható a két csapat legutóbbi mérkőzéséhez képest. Sérülés miatt biztosan nem lép pályára Atiba Harris és Brian Sylvestre, de számos egyéb labdarúgó játéka is kérdéses hazai oldalon. Eközben, ami a Rapids gárdáját illeti, az egész szezonra kidőlt Conor Casey és Anthony Wallace mellett további hiányzók lehetségesek: a csapatkapitány Pablo Mastroeni a múlt fordulóban komolynak tűnő agyrázkódást szenvedett, illetve Jamie Smith és Matt Pickens sincsenek százszázalékos állapotban. Pickens kapus valószínűleg vállalni fogja a játékot, bár az utóbbi időben panaszkodott kisebb fájdalmakra, így az is elképzelhető, hogy az utolsó alapszakasz-meccsről pihenőt kap.

Csapatunk megőrzi előkelőbb Wild Cardos pozícióját, ha:


-    legyőzi a Vancouvert, vagy
-    döntetlent játszik a Vancouverrel, és a Columbus kikap a Chicagótól vagy a Houston nem győz a LA Galaxy ellen, vagy
-    kikap a Vancouvertől, de a Houston is veszít a Galaxy ellen.

A csapatnak valószínűleg nem tesz jót, hogy Gary Smith, vezetőedző, és a technikai igazgató, Paul Bravo látszólag ellenségeskednek egymással, és a színfalak mögött nem éppen kedvezően alakulnak a dolgok a tréner szerződéshosszabbításával kapcsolatban. Eközben a ’Caps nyugodtan élvezheti új stadionjának atmoszféráját, szombat este várhatóan 20 000 néző és remek hangulat várja majd a Rapids játékosait.

Fogadás szempontjából is izgalmas mérkőzésnek ígérkezik a holnapi meccs, de reméljük, hogy a végén a Rapids kerül ki győztesen, és kiharcoljuk a hazai kezdés jogát a playoff-ban a magyar idő szerint vasárnap hajnali 01:00-kor kezdődő összecsapáson!

Pablo Mastroeni Pablo Mastroeni #25 of the Colorado Rapids is tackled by A.J. DeLaGarza #20 of the Los Angeles Galaxy at The Home Depot Center on September 9, 2011 in Carson, California.   The Galaxy won 1-0.

A bejegyzés trackback címe:

https://denversports.blog.hu/api/trackback/id/tr83320525

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

foppa21 2011.10.21. 19:41:14

megint jó az előzetes:-)
szerintem is a KC vagy a houston lenne a legjobb ellenfél. a new york erős csapat azért, a columbustól pedig a tavalyi óta kicsit félek

milan10kb 2011.10.21. 19:54:45

tetszik az előzetes, köszönöm szépen :) !!!!

Filip89 · http://www.coloradoavalanche.gportal.hu 2011.10.21. 20:26:51

Mastroeni agyrázkódás miatt, Moor az eltiltás veszélye miatt nem utazik el a csapattal Vancouver-be, nehogy a PO-ban legyen eltiltva.

Tomi_Tanguay 2011.10.21. 20:41:22

mindegy ki lesz az ellenfél, a bajnokok tovább kell jutnia! lehet nem vagyunk olyan jók idén, de azért illene legalább 8ban vagy a 4ben ott lenni. és ne az LA legyen a bajnok:D

Tomi_Tanguay 2011.10.21. 22:44:00

biztos arra gondolt, hogy filip átírta a cikket, ahogy az enyémeket szokta:D

Filip89 · http://www.coloradoavalanche.gportal.hu 2011.10.22. 03:08:20

Milán egyelőre még ismerkedik az MLS-szel, így kellett egy kicsit segíteni neki. :)

Filip89 · http://www.coloradoavalanche.gportal.hu 2011.10.22. 03:10:46

Gary Smith, to the bus driver when we arrived at the hotel: "Gracias... oops, wrong country."

:D

milo_hedgie#23 2011.10.22. 10:18:20

@Filip89: szegény mester már azt se tudja mikor melyik országban járnak:))

foppa21 2011.10.22. 14:04:05

mi a véleményetek arról hogy smith menjen vagy maradjon ő az edző?

Tomi_Tanguay 2011.10.22. 15:59:40

menjen csak, nem kell angol edző:D

foppa21 2011.10.22. 18:00:21

@Tomi_Tanguay: ezt a választ filiptől vártam:-)

Filip89 · http://www.coloradoavalanche.gportal.hu 2011.10.22. 18:51:55

Szakmailag nem rossz, de idén voltak már hülyeségei. Valóban idegesítő már az angol akcentusai és hanghordozása, már nem is nézem meg az interjúit, mert élvezhetetlenek.

Filip89 · http://www.coloradoavalanche.gportal.hu 2011.10.22. 18:54:38

A szurkolók többsége a NYRB-t szeretné ellenfélnek a Wild Card körben.

Filip89 · http://www.coloradoavalanche.gportal.hu 2011.10.22. 18:55:56

INJURY REPORT:

•VANCOUVER WHITECAPS FC - OUT: FW Atiba Harris (R knee surgery); GK Brian Sylvestre (L knee surgery); QUESTIONABLE: DF Jonathan Leathers (R hamstring strain); DF Carlyle Mitchell (R groin strain); MF Russell Teibert (R toe laceration); PROBABLE: MF John Thorrington (L groin strain)
•COLORADO RAPIDS - OUT: FW Conor Casey (L Achilles tear); DF Anthony Wallace (R knee arthroscopic surgery); QUESTIONABLE: MF Pablo Mastroeni (concussion); MF Jamie Smith (R hamstring strain / R calf strain); PROBABLE: GK Matt Pickens (R groin strain)

milo_hedgie#23 2011.10.22. 19:30:53

@Filip89: érdekes a szavazás,azt hittem a houston és a kansas a leggyengébb csapatok,mégis a new yorkot mondják. igaz ők se annyira félelmetesek mint tavaly ilyenkor voltak.

milan10kb 2011.10.22. 21:42:09

@foppa21: kérdőjelet akartam rakni :D

Filip89 · http://www.coloradoavalanche.gportal.hu 2011.10.23. 00:57:20

Rapids starting XI: Pickens, Kimura, Wynne, Marshall, Comminges;, Smith, Larentowicz, Nane, Mullan, Nyassi, Cummings

On the bench for the #Rapids: Ceus, Palguta, Ababio, Thompson, LaBauex, Folan, Kandji.

foppa21 2011.10.23. 02:33:58

larentowicz mekkora szabadrúgás gólt lőtt:-)

foppa21 2011.10.23. 02:50:41

thompson távoli góllal 2-1! már nincs sok hátra:-)

foppa21 2011.10.23. 03:01:53

2-1-re győztünk! szép fordítás volt! megvan a hazai kezdés, majd nemsoká kiderül ki lesz az ellenfél!

Filip89 · http://www.coloradoavalanche.gportal.hu 2011.10.23. 04:45:30

Rapids opponent scenarios: If HOU defeat LA, COL will host CLB; If HOU tie LA, COL will host HOU; If HOU lose to LA, COL will host NY

foppa21 2011.10.23. 10:34:42

@Filip89: wow nem bonyolult a helyzet:-D ez alapján akkor legyen döntetlen

milo_hedgie#23 2011.10.23. 13:08:14

@Filip89: mekkora potya gól volt az első kettő:) szerencsére aztán lőttünk egy normálisat is

melo15 2011.10.23. 14:45:46

a rájátszásra én is oda fogok figyelni. jövő héten már játszunk?

Filip89 · http://www.coloradoavalanche.gportal.hu 2011.10.23. 16:15:57

@melo15: Szerdán és csütörtökön rendezik a Wild Card kör meccseit, de még nem tudni, hogy mikor és kivel játszunk. Minden a mai Houston-LA meccs eredményétől függ, gondolom utána már a program is kint lesz.

Azt el tudom mondani, hogy a hét elején dobok egy összefoglalót a 'Caps elleni meccsről, utána lesz egy kis PO-előzetesünk még a meccs előtt. :)

foppa21 2011.10.23. 17:13:09

@Filip89: király lesz! emlékszem mekkora szurkolás volt tavaly a playoffs alatt, remélem idén is jöttök a meccseket nézni:-)

milo_hedgie#23 2011.10.23. 17:39:17

nagy szívás ha casey és maestroeni nélkül megyünk a playoffba:S

foppa21 2011.10.23. 19:04:59

@milo_hedgie#23: mastroeni még nem biztos,de igaz hogy nem túl szerencsés egy agyrázkódás

foppa21 2011.10.23. 23:14:43

ha valaki fent lesz akkor 3tól figyeljen a houston-los angeles meccsre

Filip89 · http://www.coloradoavalanche.gportal.hu 2011.10.24. 04:49:14

Nyert a Houston 3-1-re, vagyis jöhet a Columbus első ellenfélnek, pont úgy mint tavaly.

milo_hedgie#23 2011.10.24. 13:18:18

@Filip89: lehet már tudni hogy mikor lesz a meccsünk?

Filip89 · http://www.coloradoavalanche.gportal.hu 2011.10.24. 14:12:13

Péntek hajnalban, 04:00-től játszunk a Crew ellen.
Szerdáról csütörtökre virradóra FCD-NYRB!

A Wild Card csapatok közti kiemelési sorrend: Dallas, Colorado, Columbus, New York.

A főcsoport-elődöntők párosítása úgy néz ki, hogy Nyugaton Salt Lake-Seattle, a LA pedig a gyengébb továbbjutó WC-csapattal játszik. Keleten Philadelphia-Houston, plusz a Kansas ellenfele magasabb kiemelésű továbbjutó WC-csapat lesz.

Tehát egybevetve, ha továbbjutunk, akkor az LA vagy a KC lesz az ellenfél.


süti beállítások módosítása