Pioneers basketball: Szenzációs kezdés

2011.12.19. 17:56 - Filip89

- Tóth Milán írása -

Remekül szerepel eddig a Sun Belt konferenciában versengő Denver Pioneers férfi kosárlabda együttese, miután a gárda eddigi tíz mérkőzéséből nyolcat megnyert. A szezont november 11-én kezdte Joe Scott csapata, a nyitó meccsen az ellenfél a Portland State volt. A DU mérlege a szezonnyitókon 7-5, ám a legutóbbi három évben mindig kikaptak hőseink. A Vikings elleni meccs legjobbja most Brian Stafford volt, aki karriercsúcsot döntött 32 pontjával, oroszlánrészt vállalva csapata 69-61-es győzelméből. Stafford hat triplát dobott és 37 percet töltött a pályán.

A negyedéves hallgató káprázatosan kezdte az évet, lendületét a következő meccsekre is át tudta menteni. A Texas A&M-Corpus Christi (micsoda név) otthonában aratott 65-58-as győzelemből Stafford ismét alaposan kivette a részét, ezúttal 25 pontot szerzett. Hogy másról is szót ejtsünk, a sophomore center Chris Udofia 12 és hat blokkolásig egységig jutott, míg Travis Hallam 9 pontig, a freshman Royce O’Neale pedig nyolcig.

November 17-én a Southern Mississippit fogadta a Scott-csapat, Chris Udofia 21 pontig jutott az 59-52-re megnyert találkozón, ezzel eddig karriercsúcsát ismételte meg. A második legeredményesebb a végzős támadó Rob Lewis volt 15 egységgel, így elmondhatjuk, hogy a frontcourt nyerte meg ezt a mérkőzést a 36 dobott pontjukkal. Az első két meccs hőse, Stafford hiába töltött 24 percet a pályán, mindössze három pont szerepelt a neve mellett a jegyzőkönyvben.

Hat nappal később az első komolyabban jegyzett ellenfél, a St. Mary’s is fejet hajtott a Pioneers előtt. 5,408 szurkoló ünnepelhette az iskola történetének legjobb szezonrajtját (4-0) a Magness Arénában, miután Rob Lewis második félidőben nyújtott remek teljesítményének köszönhetően csapatunk 70-58-ra diadalmaskodott, 22 perc alatt 17 pontot szórt. Mellette még szokás szerint Chris Udofia, illetve némi meglepetésre a helyi származású cserejátékos, Justin Coughlin lépte át a tíz pontos határt.

November 26-án az országos 18. kiemelt California aztán alaposan elpáholta a mienket, Staffordék 80-59-re maradtak alul. A DU legeredményesebbje Chris Udofia volt kilenc ponttal, sajnos képtelenek voltunk felvenni a harcot a lényegesen jobb erőkből álló vetélytárssal, így kénytelenek voltunk elkönyvelni a szezon első vereségét.

Néhány nappal később a Pioneers hatalmas győzelmet aratott és egy nagy szériának vetett véget. A Utah State 33 meccs óta veretlen volt hazai pályán, ám a sokat emlegetett Rob Lewis vezérletével, aki egyben az egyik csapatkapitánya is az együttesnek, 67-54-es vendég siker született. Udofia és Lewis egyaránt 15-15 pontot dobott, Brian Stafford újra 12 egységig jutott. A DU 62-46-ra diadalmaskodott, és hat meccsen belül az ötödik győzelmet arattuk.

Ezután az Iona College ellen hosszabbításban kaptunk ki egy őrületes meccsen, így elveszítettük hazai veretlenséget. A 80-78-ra elbukott találkozón a freshman Brett Olson új egyéni rekordnak megfelelő 20 pontot szerzett, mellette még Chris Udofia tett ki magáért, a gárda kezdő centere 18 pontot, 5-5 lepattanót és blokkolást, valamint 4 asszisztot termelt.

A kudarc után azonban nem törte meg a csapat lendületét, azóta Staffordék újabb két győzelmet arattak: előbb az állami vetélytárs Northern Colorado (71-65), majd a Boise State (79-62) ellen. Az alapkezdő a Stafford-Olson-C. Hallam-Lewis-Udofia ötös, de az UNC ellen például Royce O’Neale 14 pontig jutott, míg a Broncos ellen Justin Coughlin dobott 11-et.

A Denver Pioneers férfi kosárlabda együttese eddig remekül szerepel, reméljük a lendület a szezon hátralévő részében is ki fog tartani. Ezen a héten még két hazai mérkőzés következik, aztán december 29-től kezdődik a szezon sava-borsa a konferencián belüli összecsapásokkal.