Rams basketball: Biztató folytatás

2012.01.06. 21:13 - Filip89

- Tóth Milán írása -

Egy hónap telt el a Colorado State University első kiadása óta, most azonban eljött az idő, hogy ismét a Kosokkal foglalkozzunk. Az egyetemi kosárlabda-bajnokságban vitézkedő Rams mérlege javult a legutóbbi, róluk szóló kiadásom óta, ráadásul a közelmúltban az El paso-i négyes tornát is megnyerte Tim Miles vezetőedző alakulata.

December 7-én egy tévés mérkőzésen lépett pályára a csapat, ahol az akkori #7 Duke Blue Devils volt az ellenfél. Az Egyesült Államok egyik legerősebb csapata ellen leginkább a tisztes helytállás lehetett a mieink célja, a hazaiak végül 87-64-re győztek ellenünk. A junior támadó Greg Smith a padról beállva 18 pontig jutott, míg a dobóhátvéd Dorian Green 14 pontja és 10 lepattanója is jónak volt nevezhető a kiválóan védekező hazaiak ellen.

A nagy arányú vereséget a CSU játékosai egy nagy arányú győzelemmel kompenzálták, ráadásul hazai pályán a Moby Arénában. Wes Eikmeier vezérletével (25 pont) a Texas Southern csapatát 85-61-re intéztük el, de ennél is örömtelibb volt újra a pályán látni Pierce Hornungot. A junior magas ember hat meccs óta nem játszott, mert novemberben a Stanford ellen agyrázkódást szenvedett. Edzőjétől 21 percet kapott, ez idő alatt hét pontot és 11 lepattanót szerzett.

Dorian Green valamit megérzett december 22-én az állami rivális Northern Colorado elleni idegenbeli mérkőzés bemelegítésekor. A harmadéves sportoló a csapat egyik edzőjének már akkor mondta, jó formában érzi magát. Megérzései nem hagyták cserben, több, mint 2000 néző láthatta a Butler-Hancock Arénában, ahogy karriercsúcsot jelentő 36 pontot ért el, nyolc sikeres triplát végrehajtva. A Rams a két szomszédos egyetem rangadóját 92-78-ra nyerte meg, a bedobó pedig toronymagasan a mezőny legjobbja volt.

A két ünnep között a texasi El Paso-ba utazott a különítmény, ahol a Bank of the West Don Haskins Sun Bowl Invitational nevezetű négyes tornán vettünk részt. A házigazda UTEP ellen nehezen indult be a gépezet, az első félidőben a hátvéd Wes Eikmeier még csak négy pontos volt. A csapat egyik legjobbja azonban összekapta magát a második felvonásra, a találkozót végül 16 ponttal és hat gólpasszal zárta, így 56-53 arányban nagy nehezen sikerült behúznunk a meccset.

Junior G Wes Eikmeier earned tournament MVP honorsMásnap a jóval szerényebb játékerőt képviselő Jacksonville State elleni döntőben is álmosan kezdett a gárda, de a félidőben már tíz pont volt a különbség (36-26) a két csapat között. Wes Eikmeierék a második játékrészben kicsit feljebb kapcsoltak, kialakítva a 79-56-os végeredményt. A mérkőzés legjobbja ismét ő volt, valamint még a torna MVP-jének is megválasztották a döntőben 25 pontot szerző juniort. Eikmeier mellett még a végzős támadó Will Bell került be a torna All-Star ötösébe, miután mindkét meccsen megismételte az egyéni csúcsának megfelelő 12 pontot. Illetve Pierce Hornung is kezdett visszatérni a régi formájához, a JVSU ellen 12 lepattanót kaparintott meg.

A Mountain West konferenciában vitézkedő csapat a tabella középmezőnyében foglal jelenleg helyet kilenc győzelemmel és négy vereséggel. A fontos kosárlabda mérkőzések csak most fognak következni igazán, hiszen január 11-től konferencia-ellenfelei ellen lépnek pályára a Kosok, melyek kivétel nélkül tévés összecsapások lesznek, így kis szerencsével az éjjeli baglyok akár a neten is élőben szurkolhatnak a csapatért.