Buffaloes basketball: Tovább tart a lendület

2012.02.01. 02:26 - Filip89

- Tóth Milán írása -

Az egyetemi férfi kosárlabda-bajnokságban szereplő University of Colorado (14-7, 6-3) együttese továbbra is a Pac-12 konferencia élcsoportjában foglal helyet, igaz, legutóbbi öt mérkőzéséből a gárda kettőt is elveszített.

Mint ahogy arról már korábban is beszámoltunk, egy kiváló, hétmeccses győzelmi széria szakadt meg a Buffaloes számára január 12-én a California (17-5, 7-2) ellen. Ezt a vereséget egy újabb fiaskó követte, ezúttal a Stanford (15-6, 5-4) otthonában, de aggodalomra semmi okunk nem volt, mivel két papíron is erősebb vetélytárs ellen kényszerültünk főhajtársa.

A Golden Bears ellen az első félidő végeztével még 29-22-es előnyben voltunk, sokáig szorongattunk, a házigazdák mégis 57-50 arányban diadalmaskodtak ellenünk. A nagy küzdelemben a senior kis csatár Austin Dufault 19 pontot vállalt magára, míg a másodéves Andre Roberson 11 pontjához 14 lepattanót tett hozzá a dupla-duplaáért.

Sokáig minden remekül alakult az utóbbi mérkőzésen a Cardinal ellen is, egészen a második félidőig. A játékrész elején a 11 pontig jutó freshman Spencer Dinwiddie vezérletével megléptünk ellenfelünktől, ám a Palo alto-i együttes egy 32-5-ös szériát produkált nem egészen tíz perc alatt. A vége így 84-64 lett a hazaiak javára, legeredményesebb játékosunk a magas ember Andre Roberson volt 15 ponttal, nem sokkal lemaradva követte őt Dufault (14) és Brown (13). Tad Boyle, vezetőedző szerint sem a védekezésben, sem pedig a támadásban nem nyújtottak jó teljesítményt a srácok.

Január 19-én és 21-én hazai pályán szerepelt ismét a Bölénycsorda. Az Arizona State (7-14, 3-6) ellen 69-54-es, magabiztos sikert arattak Andre Roberson-ék . A center szokás szerint dupla-duplát ért el, 12 pontja mellé tíz lepattanót szedett össze. Spencer Dinwiddie is 12 pontot szórt, míg Austin Dufault 11 egységgel zárt. A találkozót 8278 néző tekintette meg a helyszínen, azonban a győzelem ellenére Boyle egyáltalán nem volt elégedett a csapat teljesítményével. Az edző szerint a játékosok képtelenek voltak megfelelően koncentrálni, ennek is tudható be, hogy a második játékrészben egy ponttal kevesebbet szereztek, mint a vendégek.

Két nappal később egy másik arizoniai együttes volt az ellenfelünk. A játéktudásban erősebbre rangsrolt Wildcats (14-8, 5-4) csapatának meg volt az esélye arra, hogy győztesként távozzanak a Coors Events Center-ből, de szerencsére a kiélezett meccsen az utolsó dobásuk nem jött össze a befejező másodpercekben, így a Bölények 64-63-ra diadalmaskodtak. A végzős dobó hátvéd Carlon Brown remek napot fogott ki, hiszen 19 pontot szállított a Buffaloes konyhájára, azonban Austin Dufault 12 és Spencer Dinwiddie 13 pontja is nagyon kellett a fantasztikus sikerhez. Boyle mester a találkozót követően elmondta, hogy a vendégek utolsó támadásánál remekül védekeztek, arra kényszerítve a Vadmacskákat, hogy kívülről dobjanak. Nekünk bejött a taktika, nekik nem sikerült a dobás, izgalmas mérkőzésen nyert a Buffs.

A sereghajtó USC (6-16, 1-8) ellen első idegenbeli konferencia-győzelmét is megszerezte a csapat. Andre Roberson DD-t ért el (13 pont, 10 lepattanó), de a csapat többi tagja is kivette részét a sikerből. Carlon Brown és a csereként beállt elsőéves Askia Booker egyaránt 13 pontot és 9 lepattanót szedett össze, míg Dufault 11 egységgel és hat rebounddal zárt. Egy ritkán említett tartalékjátékos, a sophomore Jeremy Adams is „jól szállt be” a padról, tíz pontot dobott.

Január 28-án a UCLA (12-9, 5-4) otthonában kapott ki a Colorado. Nyerhető mérkőzésnek tűnt, azonban a hazaiak remek százalékkal dobtak kosarat. Az első játékrészben még vezettünk is, de a szünetre már 40-36-os hátrányba kerültünk, a második játékrészben a Bruins felőrölte a mieinket, pontatlanul céloztunk, így a vége meglepően sima, 77-60 lett a UCLA javára. Andre Roberson hozta a szinte kötelező DD-t (12 pont, 10 rebounds), de a legeredményesebb játékosunk ezúttal Askia Booker volt 13 ponttal, a duplanullás 21 perc alatt érte el ezt a teljesítményt.

12. USC Trojans 1-8 (6-16)

Éppen a konferencia-küzdelmek felénél tartunk, az első 9 mérkőzésből hatot nyertünk meg, még további kilenc fellépés vár ránk a Pac-12-es csapatok ellen. Boulderi kosárlabda csapatunk egész jól áll a konferenciájában, a harmadik hely megszerzése még mindig reális esélyünk lehet, reméljük a lendület a hátralévő hetekben is ki fog tartani.