Buffaloes basketball: Elfogytunk a végére

2012.03.06. 10:40 - Filip89

- Tóth Milán írása -

Az egyetemi kosárlabda-bajnokság Pac-12 konferenciájában szereplő University of Colorado csapata végül hatodik helyen zárta az alapszakaszt, pedig négy mérkőzéssel a vége előtt még harmadik volt a Buffaloes. A Bölények ellenfele ezután a 11. helyezett Utah lesz a konferencia-torna első körében, mely találkozóra március 7-én kerül sor a Los angeles-i Staples Centerben.

Február 23-án a Stanford elleni hazai összecsapás előtt győzelemben reménykedett mindenki, ám a vendégek simán, 74-50-re győztek Boulderben. Ez volt Tad Boyle legénységének a második veresége hazai pályán ebben a szezonban, konferencia-mérkőzésen pedig az első. Az évad egyik leggyengébb teljesítménye miatt az edző még bocsánatot is kért a Buffs közönségétől, akik szép számmal gyűltek össze (11,036 fő). A Cardinal esélyt sem adott a pontatlanul játszó mieinknek, már az első félidő alatt 20 ponttal léptek el. A sophomore erőcsatár Andre Roberson 9 pont mellé 11 lepattanót szerzett, a legtöbb pontot pedig – szám szerint 12-t – az újonc Askia Booker érte el.

Három nappal később nagyot fordult a világ: az esélyesebb Californiát 70-57-re verték el Spencer Dinwiddie-ék. Az elsőéves játékos 15 pontot szórt, ugyanannyit mint a végzős Austin Dufault. Természetesen Andre Roberson megint a lepattanók összegyűjtésében jeleskedett, 15-ig meg sem állt, ráadásul nyolc pontot is sikerült szereznie. Nate Tomlinson és Askia Booker ugyancsak hasznosan játszott: előbbi 11, míg utóbbi csereként kilenc pontig jutott. Boyle még mindig felhozta a Stanford elleni meccset, ugyanis a Golden Bears együttesét – mely vezette is a Pac-12 konferenciát – nagyszerű játékkal sikerült legyőzniük, ezért nem értette a csütörtöki botlást még vasárnap sem. Szerencsére a csapat játéka pár nap leforgása alatt hatalmasat javult, és az évad legutolsó hazai összecsapásán hatalmas sikerrel búcsúztunk a szurkolóktól és a végzős kosarasoktól.

Az Oregon megközelítőleg hasonló játékerőt képvisel, mint a Buffaloes, de március első napján csapatunk Eugene-ben sajnos 90-81-re alulmaradt, annak ellenére, hogy néhány héttel korábban hazai környezetben még legyőztük őket. A senior Carlon Brown remek napot fogott ki, 20 dobott pontja önmagáért beszél, újra a szezon első szakaszában látott formát volt képes elhonosítani, amivel mostanság kissé adós maradt. Mellette az újonc Spencer Dinwiddie és a másodéves Andre Roberson is 12-12 ponttal zárt, míg Nate Tomlinson 11 egységig jutott. A második játékrészben a Ducks egy 18-3-as szériát produkált, így megfordították az eredményt, ráadásul a végjátékban is jobban teljesítettek a hazaiak. Boyle mester az agresszivitást hiányolta tanítványaitól a második játékrészben, így a végére viszonylag sima vereséggel kellett beérni.

Március 3-án utolsó conf-mérkőzését játszotta a Colorado. Az első pontokat még a Bölények szerezték, azonban az Oregon State játéka a második játékrészre feljavult, a hazaiak 70%-kal (!) dobtak kosárra, melynek következménye egy újabb sima, 83-69-es vereség lett a mi szemszögünkből. Boyle több hibát is megemlített a mérkőzést követően, talán elmondhatjuk, hogy lelkiekben egy kicsit megtört a csapat, és talán fizikailag is elkészültünk az idény hajrájára, hiszen már a védekezés sem működött megfelelően. A konferencia blokk-királya Andre Roberson (14 pont, 9 lepattanó) mellett még Carlon Brown (14, 4) és Askia Booker (15, 2) emelkedett ki a szerzett pontok tekintetében a CU csapatából, míg például Dinwiddie 27 perc alatt egyetlen kosarat sem dobott, csupán három lepattanó és ugyanennyi assziszt áll neve mellett a statisztikában.

7. Stanford Cardinal 10-8 (20-10)
8. Washington State Cougars 7-11 (15-15)
9. Oregon State Beavers 7-11 (17-13)
10. Arizona State Sun Devils 6-12 (10-20)

11. Utah Utes 3-15 (6-24)
12. USC Trojans 1-17 (6-25)

A conference tourney szerdától szombatig kerül megrendezésre a hírhedt Staples Center parkettjén. Az első négy kiemelt csak a negyeddöntőben kezdi a küzdelmeket, a többieknek már a nyolc közé jutásért játszaniuk kell. A Colorado első ellenfele magyar idő szerint csütörtök reggel, 05:30-tól a szomszédvár Utah gárdája lesz a negyeddöntőbe jutásért, győzelem esetén a következő körben az Oregon csapatával vívhatnánk.

Sajnos a szezon befejezése nem úgy sikerült, ahogyan szerettük volna, nincs túl nagy formában a csapat, így nem lehetnek vérmes reményeink a konferencia-tornán. Ettől függetlenül azért érdemes lesz szurkolni Roberson-éknak, hogy minél szebben helytálljunk. Az első körben a Utes legyőzése szinte kötelező lenne, és talán a negyeddöntőben is lehetne keresnivalónk, hogy legalább emelt fővel búcsúzzunk az egyébként mindenképpen sikeres bemutatkozó esztendőtől.

Az online fogadás lehetővé teszi, hogy szinte az összes NCAA-meccsre fogadjunk, köztük a coloradói csapatok összecsapásaira is.