Avalanche: Elbúcsúztunk

2012.04.10. 11:07 - Tomi_Tanguay

Lezárult a 2011-12es NHL szezon a Colorado Avalanche számára, a denveri hokisok sajnos ebben az évben se tudtak bejutni a rájátszásba, csak a nyugati főcsoport 11. helyén végeztünk. Adós vagyok még a legutolsó két meccs összefoglalójával, ezeket olvashatjátok lejjebb.

Múlt csütörtökön a Columbus Blue Jackets ellen szaladtunk bele egy 5-2es fiaskóba, a liga utolsó csapat ellen kellemetlen meglepetés volt az ennyire sima kapitulálás.
Ezen a mérkőzésen a csatársorból Kobasew és Porter maradt ki, a védelemben Wilson és Elliott volt létszám felett, a kapuban természetesen Varlamov állt.
Csendesen kezdődött a mérkőzés, két perc után McLeod és Dorsett bunyójával jöttek tűzbe a csapatok. Hamarosan O'Brien és Umberger is egymásnak esett, ők már csak két perc kiállítást kaptak. Aztán a hetedik percben a vendégek találtak be először, Boyce a saját harmadából ugratta ki a leshatáron Atkinsont, aki két denveri hátvédet lerázott magáról és a kapuba helyezett. Három perc alatt sikerült válaszolni, két csatár két védővel szemben indult meg és McGinn önzetlen passzát David Jones piszkálta be közelről. Ezt követően felváltva forogtak veszélyben a kapuk, mindkét csapatnak kisebb helyzetei voltak, a harmad végéhez közeledve Nash juttatta újra előnyhöz a Columbust egy közeli kipattanó befejezésével. Az első harmad végén is lépéselőnyben voltak a vendégek, de a második játszma elején Boyce double minor büntetését másodpercek alatt kihasználtuk, a jól helyezkedő Paul Stastny fonákkal kotorta be a lecsorgó pakkot a kapu közeléből. Sajnos a másik két percet nem tudtuk gólra váltani és rövid időn belül létszámhátrányba kerültünk és újra betalált a CBJ, a harmadik góljukat Nash szerezte kettős PP alatt egy remek lövésből. Próbáltuk rendezni a sorokat és veszélyes támadásokat vezettünk, de hamarosan O'Brien a saját harmadunkban elvesztette a játékszert, ebből lefordulva Atkinson növelte a vendég vezetést. A záró harmadnak 2-4ről vágtunk neki, nagy erőkkel igyekeztünk egyenlíteni, a sok lövés ellenére kimaradtak a lehetőségek és nem volt esély felzárkózni. Az utolsó percben az újonc Atkinson a mesterhármast is elérte egy üres kapus góllal, így a vége sima zakó lett.
A két gólszerző közül Jones a 20., Stastny 21. találatát lőtte az évben. A Mueller-O'Reilly-Hejduk sor gyengén védekezett és mind a hárman -2t kaptak. 37 lövésből két gólt ütöttünk, nem lehettünk büszkék a támadók teljesítményére. Közben Varlamov a kapuban 23 védést postázott, a négy gól nagy részéről nem tehetett, de Nash első gólját megelőzően a kipattanót jobban is kontrollálhatta volna.

A szombati záró meccsen még jobban leégtünk és a Nashville Predators 6-1re gázolta le a mieinket hazai környezetben.
Némileg változott a felállás az alapszakasz 82. meccsére és a ketrec előtt Giguere foglalt helyet. A védelemből Elliottot leküldtük az AHLbe, Wilson pedig átvette a CBJ ellen betliző O'Brien helyét. A csatárok közül Porter és Downie maradt ki, Kobasew viszont mezt húzott.
A Preds három és fél perc alatt betalált, a kapu előtti tömeges dulakodás közben Legwand remek lövést intézett a hálóba. Nem kellett félteni a mieinket, lendületes támadásokat vezettünk és öt perc múlva sikerült válaszolni, Kobasew lövése után a korong az elfekvő kapus előtt táncolt, Matt Duchene ért oda a leghamarabb és nem volt nehéz dolga a gólvonal mögé tuszkolnia. Sajnos nem tartott sokáig a döntetlen állás, egy-két szemvillanással később máris visszavette az előnyt a Nashville, a 2-on-1 kiugrást még megúsztuk, de Halischuk gyönyörű vissza passzát Smith védhetetlenül bombázta be. Ennyivel még mindig nem érték be és az első harmad utolsó másodperceiben egy távoli nagy lövés Hornqvisten irányt változtatva hullott a kapuba. A második harmadban igyekeztünk újítani, de 1-3ról nehéz dolgunk volt, sokkal többet támadtunk és rengeteg helyzetet dolgoztunk ki, semmi eredményt nem értünk vele. A középső játékrész vége felé Smith bejátszásából Josi értékesítette az ajtó-ablak helyzetet, ezzel tovább mélyült alattunk a szakadék. Sőt a záró felvonás első perceiben a volt játékosunk Yip is betalált a kapu mögül befordulva. Nem sokkal később Halischuk találata adta meg a kegyelemdöfést, aki a semleges harmadból megindulva vitte végig a korongot. Semmi nem jött össze nekünk a hajrában se, kiadós vereséggel ért véget a 2012es esztendő.
Az utolsó meccsen hiába volt 45-29 arányban több lövésünk az ellenfélnél, a góllövéssel megint hadilábon álltunk. Az egyetlen találatot Duchene szerezte, a legutóbbi sérülése óta ez volt a legelső gólja, február 27. után először talált be újra. A védelem ismét átjáróház volt, szegény Giguere még a 80 %ot se érte el a kapuban, mindössze 23 védésig jutott, nem sokat tudott tenni ellene.

Az Észak-nyugati divízió állása (W-L-OT):

1. Vancouver Canucks 51-22-9, 111 pont
2. Calgary Flames 37-29-16, 90 pont
3. Colorado Avalanche 41-35-6, 88 pont
4. Minnesota Wild 35-36-11, 81 pont
5. Edmonton Oilers 32-40-10, 74 pont

Sokáig versenyben voltunk a rájátszásért, végül 7 ponttal lemaradtunk a nyolcadik helyről, így négy éven belül harmadszor is az Avalanche nélkül rendezik meg az NHL Playoffot. Számtalan játékosunk szerződése lejár az idény végén, biztosan izgalmas és eseménydús offseason előtt állhatunk, időről időre majd be fogok számolni a legfontosabb eseményekről. Addig is jöhet a nyári szünet és remélem a következő hónapokra a hokibotot mindannyian baseballütőkre cserélitek és a Rockiesnál is követitek az írásaimat!;)