Rapids: Újabb izgalmas csata következik

2012.04.14. 13:48 - Filip89

- Tóth Milán írása -

A Real Salt Lake elleni vereséget követően ismét nehéz mérkőzés elé néz az MLS-ben szereplő együttesünk. A Colorado Rapids szombaton a jó erőkből álló Seattle Sounders otthonába látogat, a magyar idő szerint este 10 órakor kezdődő összecsapáson.

A találkozó mindkét fél számára nagyon fontos lesz, hiszen míg a hazaiak az elmúlt két fordulóban csak egy pontot szereztek, addig a Rapids egy sima vereséget szenvedett Salt Lake-ben. Veresége ellenére együttesünk a harmadik helyen áll a nyugati konferenciában, míg a Seattle az ötödik, de a Rear Green egy mérkőzéssel kevesebbet játszott.

Történelmük során eleddig hat alkalommal találkoztak a csapatok, de az örökranglista alapján sok okunk nincs az örömre, a Rapids mindössze egy alkalommal győzött az Észak-nyugatiak ellen. Tavaly áprilisban a Sounders 1-0-ra nyert Coloradóban, majd három hónappal később hazai pályán bizonyultak jobbnak, akkor 4-3 lett a végeredmény a javukra azon a mérkőzésen, melyen Casey elszenvedte a máig tartó achilles-szakadását.

A Seattle az új szezonban már a negyedik bajnokijára készül hazai pályán. Ebből kettőt megnyert Sigi Schmidt együttese, azonban a San Jose Earthquakes 1-0-ra nyerni tudott a CenturyLink Fielden. A D.C. United otthonában gól nélküli döntetlent értek el, de már 245 perce nem szereztek gólt.

„Jönni fog a találat”
– mondta a védő, Jeff Parke. „Nem kaptunk gólt a legutóbb, ami jó dolog. Ha ez így marad, akkor bármi megtörténhet.”

A háromszoros osztrák válogatott Michael Gspurning az idei szezonban kétszer őrizte meg kapuját eddig a góltól. A Seattle legeredményesebb csatára David Estrada, aki négyszer volt eredményes ezidáig. Ők ketten számítanak a gárda kulcsembereinek, de a hazaiak keretében szép számmal találunk jó nevű játékosokat, de a klub vezetői a nyáron egy igazi sztár megszerzésében gondolkodnak – jelöltjeik között van a horvát Ivica Olic és a német labdarúgás korábbi csillaga, Michael Ballack is.

A Rapidsnak tehát biztosan nem lesz könnyű dolga idegenben, és ahhoz, hogy ponttal, pontokkal távozzanak Seattle-ből, javítaniuk kell a mérkőzések elején mutatott formájukon, amivel a középhátvéd Drew Moor is egyetértett: „Az első tíz, tizenöt, húsz percünk eddig nem volt a legjobb” – kezdte a Colorado gólerős hátvédje. „Egyszerűen csak jobban kell kezdezünk a találkozókat, nem bízhatunk a szerencsében.”

Moort Óscar Pareja előrébb tolta legutóbb, így a 28 éves játékos középpályást játszott Jeff Larentowicz oldalán, míg a védelem tengelyében Tyrone Marshall először volt kezdő.

„Szilárdabb védekezést akartunk azáltal, hogy Drew Jeff mellett játszott” – magyarázta döntése okát a kolumbiai szakember. „Jeffnek szüksége van valakire, aki segít neki megszerezni a labdát a középpályán. Úgy gondolom, hogy jó munkát végeztek, de a következő meccsen mindenki visszakerül az eredeti helyére.”

A Salt Lake ellen mutatott játék nagyon kevés lesz a srácoktól, ha jó eredményt szeretnének elérni szombaton a Seattle ellen. Ezt Larentowicz is megerősítette: „A pálya minden egyes pontján javulnunk kell. Folytatnunk kell a munkát, gólokat kell szereznünk, valamint meg kell állítanunk az ellenfelek támadásait.”

Fogadás szempontjából izgalmas találkozó lesz, mert bár a hazaiak a mérkőzés esélyesei, a bukmékerek szoros eredményre számítanak – a legkevesebb pénzt a vendéglátók 1-0-s sikerére fizetik. Reménykedjünk a minél sikeresebb folytatásban, hogy végre idegenben is érvényesülni tudjunk egy nyugati vetélytárssal szemben.

Mivel újra az esti órákban játszik a csapat, ezért valamennyi érdeklődőt sok szeretettel várunk a kommentek közé az élő szurkolásra a mérkőzés ideje alatt!