Outlaws: Bent a rájátszásban

2012.08.10. 11:15 - Filip89

Elmúlt hétvégi diadalával végképp bebiztosította a helyét az MLL idei négyesdöntőjében a Denver Outlaws csapata, miután zsinórban a harmadik idegenbeli meccsünket nyertük meg a Rochester Rattlers 17-12-es legyőzésével.

A denveri gárda sorban négy győzelemmel tarsolyában várta a múlt szombati fellépést a Sahlen's Stadium-ben, melynek 9-3-as győzelem-vereség mérleggel holtversenyben a tabella éléről vághattunk neki a 7-5-tel még a rájátszásért harcoló Rochester elleni csörtének. Az első perc végén még a házigazdák szereztek vezetést, de nem telt bele öt minutum, mire McBride és Kimener találataival a magunk javára fordítottuk a meccs állását. Egyszer még kiegyenlített a Rochester, azonban onnantól kezdve már csak bottal ütötték a nyomunkat, az első negyedben hat különböző játékosunk egy-egy góljával 6-3-as lépéselőnyre tettünk szert. A második felvonásban Peet Poillon egy kétpontos találattal elérte a mesterhármast, végül a találkozó legeredményesebb játékosaként négy találatot és hat pontot szorgoskodott össze a befejezésre. A második negyed is a miénk volt, így féltávnál már 10-5 volt az állás a csapat javára. Folytatódott a tendencia, hogy duplaannyi gólt szerzünk, mint a vendégek, de a harmadik játékrészben néhány perc leforgás alatt egymás után háromszor kapituláltunk, a játékrész második felében azonban jött a denveri válasz, McBride és Matthews is kihasznált egy-egy man-up lehetőséget, és a befejező játékrészt megelőezően már 15-8-as lépéselőnyünk lehetett. A negyedik negyedben ismét megtehettük, hogy némileg visszaveszünk, engedtünk pár találatot a Rattlers-nek, akik a becsületükért küzdve egy kicsit közelebb tudtak zárkózni, de a magabiztos denveri győzelmet már abszolút nem veszélyeztették, 17-12 arányban simán diadalmaskodtunk. Poillon mellett Brendan Mundorf (3+1) is elérte a hat-trick-et, továbbá Matthews, McBride és Kimener egyaránt fejenként két alkalommal volt eredményes.

8. Ohio Machine 2-11

A klub tehát a történetének hetedik szezonjában hetedik alkalommal vehet részt a rájátszás küzdelmeiben, és az elmúlt két évi elődöntős búcsút követően 2012-ben ismét mindenképpen feljebb vágyunk. Az utolsó fordulóban az első helyért vívhatunk a Chesapeake Bayhawks csapatával szombatról vasárnapra virradóra, már csak azért is lenne fontos a győzelem, mert nagy eséllyel a címvédő Cannons harmadikként fog végezni, és őket jó lenne elkerülni az elődöntőben - de ha bajnokok akarunk lenni, úgyis mindenkit le kell győznünk.

Az idei Championship Weekend-et az augusztus 25-26-i hétvégén rendezik meg a Harvard Stadium-ben, hamarosan elkezdhetünk hangolódni a nagy megmérettetésre!