Buffaloes basketball: Konferencia-rangadók

2013.02.01. 22:53 - Filip89

- Tóth Milán írása -

December 29-én a Hartford látogatott az Észak-amerikai egyetemi kosárlabda-bajnokságban szereplő Colorado Buffaloeshoz. A hazaiak egy héttel korábban a Northern Arizonát tömték ki, és most a Hartford is egy nagy verésbe szaladt bele. Tad Boyle legénysége 80-52-re nyert, győzelmének köszönhetően pedig 10-2-es mérleggel kezdte a szezont, amire nyolc éve nem volt már példa. Andre Roberson (14 pont, 14 lepattanó) és Josh Scott (21, 10) is dupla-duplát ért el, de Spencer Dinwiddie (11, 6) és Askia Booker (19, 4) is alaposan kivette részét a sikerből. Boyle a lefújást követően elmondta, késznek érzi csapatát arra, hogy a Pac-12 konferenciában is jól szerepeljen, az eddigi 12 meccsen mutatott hozzáállással és játékkal pedig elégedett.

Arizoniai vereségek

Január harmadikán az #3 Arizona ellen győzelmet érdemelt volna a csapat, de Fortuna ezúttal az ellenfelet segítette. Történt ugyanis, hogy Sabatino Chen kezét elhagyta már a labda a mérkőzés végét jelszó dudaszó megszólalása előtt, a hárompontos be is ment, azonban a bírók hosszas tanakodás után úgy döntöttek, hogy hiába a coloradói senior játékos remek triplája, érvénytelen volt. Így jöhetett a hosszabbítás és végül a 92-83-as Buffaloes-vereség. A vendégek az első félidőt megnyerték, az Arizona a második játékrészben tudott egy fokozattal feljebb kapcsolni, és csak a szerencsének köszönhette, hogy hosszabbításra mentette a meccset. Ettől függetlenül minden dicséretet megérdemelnek a játékosok, akik közül a másodéves Askia Booker szerezte a legtöbb pontot, számszerint 18-at, de Scott és Chen 15-tel, Xavier Johnson 13-mal, Dinwiddie 11-gyel, Roberson pedig 9-cel (plusz még 11 lepattanó) zárt. Boyle büszke volt játékosaira, akik szerinte győzelmet érdemeltek volna.

Két nappal később az Arizona State is jobbnak bizonyult a Buffaloesnál, pedig az első félidőben a vendégek most is vezettek. A 65-56-os kudarcot követően a csapat vezetőedzője frusztráló vereségről beszélt. Andre Roberson 13 lepattanójával vétette észre magát, míg Spencer Dinwiddie 19 kosarat dobott. Ezúttal Scott is aktívabb volt a palánk alatt, az ő nevéhez nyolc lepattanó és tíz pont fűződik.

Két meccs Boulderben

Január 10-én a USC-t látta vendégül a Buffaloes, és ez a meccs is sokban hasonlított a két arizonaihoz: Robersonék most is vezettek már az első félidőben, de hiába az előny, a fordulást követően az ellenfél most is magára talált, de szerencsére 66-60-ra így is a hazaiak nyertek, megszereztük első győzelmünk a Pac-12-ben. Ezt elsősorban a jó csapatjátéknak köszönhették a srácok, mivel senki sem emelkedett ki a mezőnyből ezúttal a pontszámokat tekintve. A freshman Josh Scott 14 pontjával volt a legeredményesebb, Askia Booker 12-ig jutott. Roberson a szezonban először nem volt a kezdő tagja, helyén Johnson kezdett. Boyle a mérkőz után hangott adott annak, hogy a játékosoknak meg kell érteniük, egy találkozó 40 percig tart, ezért sokkal tovább kell koncentrálniuk.

A UCLA ellen mindenki győzelemben reménykedett, de végül a Bruins 78-75-re diadalmaskodott. Ezúttal Dinwiddie-ék futottak az eredmény után, a második félidőben már 13 pontos hátrányban is voltak, de a fordítás nem jött össze a számukra. A vereség miatt elveszítette hazai veretlenségét a csapat – már ami az idei évet illeti. Azért Spencer Dinwiddie igazán kitett magáért és társaiért, 23 ponttal zárt, de Scott és Booker is 18-18 pontig jutott, míg Roberson ismét a palánk alatt alkotott (12 lepattanó).

Egy újabb kudarc majd három győzelem

Január 16-án a Washingtonhoz látogatott a Buffaloes, és szenvedett 64-54-es vereséget. A vendégek keresték a pozitív dolgokat a találkozó után, és szerintük védekezésben sikerült is fejlődniük. Hiába Roberson DD-ja és Spencer Dinwiddie 15 pontja, a jó formában lévő hazaiak otthon tartották a pontokat.

Három nap múlva a Washington State gárdáját már sikerült legyőzni 58-49-re, így a konf-on belül második győzelmét szerezte a gárda. Ismét Spencer Dinwiddie volt a Buffaloes legjobbja, ezúttal 16 kosarat dobott, a csereként beállt Xavier Johnson pedig 14-ig jutott. Boyle elárulta, játékosai pont azt valósították meg, amit a meccs előtt elvárt tőlük, de lényeges dolognak tarotta azt is,  hogy övéi sokkal jobban akarták a győzelmet, mint a hazaiak.

Január 24-én a Stanford gárdáját is sikerült legyőzni, a Coors Events Centert megtöltő 11 ezer néző legnagyobb örömére. A Buffaloes gyakorlatilag már az első félidőben eldöntötte a meccset, végül 75-54 lett a vége. A mezőny legjobbja Andre Roberson lett 20 lepattanóval és 12 ponttal, de Johnson, Scott, Booker és Dinwiddie is tíz pont felett zárt. Boyle szerint egy nagyon harcos meccset nyert meg együttese, az „édes győzelem” kifejezést használta a szakember.

Legutóbb a Californiát látta vendégül a boulderi bölénycsorda, a helyszínen több mint 10 ezer néző örülhetett a lefújást követően, hiszen kedvenceink 81-71-re nyertek. A játékosok kiválóan dobták a triplákat, ehhez pedig még jött a jó védekezés. Xavier Johnson 12 lepattanóval és 18 ponttal jelezte, komolyabb szerepeket is lehet rábízni, nála csak Askia Booker szerzett több pontot, pontosan 20-at. Már az első játékrészben 34-18 volt az állás, így a nagy előnynek köszönhetően belefért a második félidő elvesztése is.

Bár a sportfogadás szorzóit figyelembe véve a Buffaloes végső győzelméhez kisebb csodára lenne szükség, tehetséges játékosai vannak a csapatnak, akik még idén is meglephetik esélyesebb ellenfeleiket.