Rapids: Drámai vereség

2009.08.24. 08:24 - Filip89

Ma hajnalban a Colorado Rapids labdarúgói fájdalmas fiaskót szenvedtek el a Chicago Fire otthonában, ugyanis húsz perccel a lefújás előtt még két góllal vezettek a mieink, ám a végeredmény 3-2-es zakó lett, ezzel pillanatnyilag a rájátszás-pozícióról is lecsúsztunk.

Önmagában a vereség nem komoly probléma, mert a Fire vendégeként ez simán belefér, de ilyen körülmények között nagy győzelmi esélyt szalasztottunk el. Már az első félidőben is uraltuk a játékot, az eredményben ez még nem mutatkozott meg, mivel gól nem született, csupán a hátvéd Scott Palguta-t kellett lecserélnünk sérülés miatt. A 48. percben Omar Cummings találatával jutottunk vezetéshez, miután a jamaikai támadó egy távoli lövés utáni kipattanót értékesített a tizenegyespont magasságából. Tíz perc múlva Jamie Smith átadását követően Cummings lőtt egy hatalmas gólt a 16-oson kívülről. A 72. percben a Fire kapott egy tizenegyest a semmiből, miután Kosuke Kimura a szerelése közben a labdát vitte el, a "sértett" mexikói sztárjátékos, Quatemoc Blanco persze bevarrta a büntetőt, Pickens kapus hiába volt rajta. Magabiztosan őriztük az előnyünket, ám öt perccel a rendes játékidő vége előtt egy (bal)szerencsés körülmények között esett találattal kiegyenlített a Chicago. A Fire vérszemet kapott a végére, és nem sikerült megtartanunk még a döntetlent sem, egy 93. minutumbeli fejesgóllal ugyanis 3-2-re diadalmaskodtak a házigazdák.

Összefoglaló a mérkőzésről:

Az MLS Nyugati Főcsoportjának állása (W-L-T):

1. Houston Dynamo 11-6-7, 40 pont (24 meccs)
2. Los Angeles Galaxy 8-4-11, 35 pont (23 meccs)
3. Chivas USA 10-7-3, 33 pont (20 meccs)
4. Seattle Sounders FC 8-6-9, 33 pont (23 meccs)
5. Colorado Rapids 8-7-6, 30 pont (21 meccs)
6. Real Salt Lake 7-9-6, 27 pont (22 meccs)
7. FC Dallas 6-11-5, 23 pont (22 meccs)
8. San Jose Earthquakes 5-11-5, 20 pont (21 meccs)

Változatlanul nagyon szoros a versenyfutás a rájátszásba kerülésért. Átmenetileg lecsúsztunk a nem-playoff 5. helyre, de ha a kevesebb meccsünket sikerekkel abszolválnánk, a Sounders-t és a Galaxy-t is le tudnánk előzni, tehát nem végzetes jelenleg ez a pillanatnyi hátrány, de merőben jobb lenne a helyzet, ha sikerült volna megtartanunk a vezetésünket Chicagoban.

Legközelebb vasárnap, 21:00-tól a ligaelső Houston Dynamo csapatát látjuk vendégül a Dick's Sporting Goods Parkban.