Pioneers basketball: Harmadik helyen zártunk

2012.02.27. 09:18 - Filip89

A napokban a Denver Pioneers férfi kosárlabdacsapata befejezte szereplését az egyetemi bajnokság alapszakaszában, és a vörös-fehérek az utolsó négy meccs megnyerésével a Sun Belt konferencia harmadik pozíciójában végeztek, így nagy reményekkel várhatják a közelgő conference tourney-t.

A finisbeli szereplést február első teljes hetében egy kis floridai túrával kezdtük, mindkét helyi konferencia-rivális csarnokába ellátogattunk. Az erősebb játékerőt képviselő Florida Atlantic (10-14, 6-5) ellen meg is ütöttük a bokánkat, mivel egy szoros mérkőzésen 72-71-re veszítettünk, annak ellenére, hogy a félidei 15 pontos hátrányt le tudtuk dolgozni a második játékrészben, a győzelem mégsem jött össze a csapatnak. A másodéves magas ember Chris Udofia tovább folytatta a szárnyalását, 20 pontja mellé hat-hat darab lepattanót és blokkolást regisztrált. Nem sokkal maradt el tőle a végzős Brian Stafford sem (18 pont), míg a freshman támadó Royce O'Neale úgy ért el 16 pontot, hogy ebből 14-et a második félidőben szerzett.

Nem sok időnk maradt rágódni a kissé lelombozó vereségen, két nappal később máris újra játszanunk kellett, és a felejtés tökéletesen sikerült, a Florida International (7-17, 4-8) vendégeként 77-63-ra diadalmaskodtunk. A magabiztos siker alkalmával az első évét töltő Brett Olson fogott ki különösen nagy napot, a dobóhátvéd 19 pontjával a csapat legeredményesebb játékosa volt. Nem sokkal maradt el tőle Chris Udofia sem, 17 pont mellett tőle szokatlan módon 7 asszisztot is jegyzett. Stafford menetrend szerinti 13 ponttal vétette észre magát, míg Royce O'Neale és Chase Hallam egyaránt fejenkénti 9 pontot és 8 lepattanót kollektivizált, így szép győzelemmel fordultunk a célegyenesbe.

Ezután már csak három hazai mérkőzés szerepelt a csapat alapszakaszbeli programjában, melyek közül az első, a SBC West-rivális Louisiana-Lafayette (15-13, 9-5) elleni összecsapás bizonyult a legnehezebbnek. Február 16-án azonban a Pioneers legénysége ellenállhatatlan formában játszott, és a parádés meccs végén 77-52-re mostuk le a Ragin' Cajuns-t. Chris Udofia újfent megállíthatatlanul játszott, 7/9-es hatékonysággal összesen 19 pontot szorgoskodott össze a palánk alatt. A megszokott nevek mellett Justin Coughlin-t muszáj még külön megemlíteni, a végzős kis csatár idénycsúcsot jelentő 14 pontja mellé új egyéni rekordot ért el a négy blokkolásával és a négy darab triplájával is. A LL elleni siker a csapat 19. győzelme volt 2012-ben, amellyel beállítottuk a valaha volt legtöbb egy szezon alatti diadalt a DU első osztályú történetében, és még két meccsünk volt rá, hogy megdöntsük a rekordot.

Fantasztikus formában száguldott a Pioneers, és az újabb nagy győzelem után már a konferencia legjobbjai között tartózkodtunk. Két nappal később egyértelmű esélyesek voltunk, és nem is okoztunk csalódást, a harmatos Louisiana-Monroe (2-25, 1-13) együttesét 76-57-tel söpörtük félre az útból. A senior hátvéd Brian Stafford egymaga hat darab hárompontost hintett, és 25 ponttal fejezte be az összecsapást. A rutinos tehetség 121. meccsét játszotta egyetemi karrierje során, mely alatt már 257 triplánál tart, így ötödik a Sun Belt konferencia örökranglistáján. A freshman Brett Olson sem sokkal maradt el tőle, öt triplával 15 pontot tejelt, míg Chris Udofia centerben nyolc pontot, nyolc lepattanót és négy blokkolást mutatott be. Összesen 16 hárompontost dobtunk, ezzel egy majd' egy évtizede élő hazai rekordot állítottunk be, és nem mellesleg újabb parádés győzelmet arattunk.

Az alapszakasz utolsó mérkőzésére vasárnap délután került sor a Magness Arénában, és egy remek találkozón 64-52 arányban múltuk felül a North Texas-t (16-12, 9-6). Szinte a mérkőzés teljes hosszában megnyugtató különbséggel vezettünk, mindkét félidőben több pontot szereztünk a vendégeknél, remek győzelemmel búcsúztuk a hazai közönségtől és a végzős kosarasoktól egyaránt. Az egyetemi pályafutása utolsó hazai meccsét játszó Brian Stafford és a változatosság kedvéért az újból sziporkázó Chris Udofia egyaránt 15-15 ponttal lendítették a csapat szekerét, míg az elsőéves Brett Olson ugyancsak elérte a 10 pontos határt. A meccs hőse mégsem közülük került ki, sokkal inkább a freshman Royce O'Neale volt az, miután a 11 ponttal és 11 lepattanóval elért DD mellett még egyéni csúcsot jelentő 7 labdaszerzést is produkált.

A Sun Belt konferencia végeredménye (conf W-L, összetett W-L):

Keleti divízió:

1. Middle Tennessee Blue Raiders 14-2 (25-5)
2. South Alabama Jaguars 8-8 (16-11)
3. Western Kentucky Hilltoppers 7-9 (11-18)
4. Florida Atlantic Owls 7-9 (11-18)
5. Troy Trojans 5-11 (10-17)
6. Florida International Golden Panthers 5-11 (8-20)

Nyugati divízió:

1. Arkansas-Little Rock Trojans 12-4 (15-15)
2. Denver Pioneers 11-5 (21-8)
3. Louisiana-Lafayette Ragin' Cajuns 10-6 (16-14)
4. North Texas Mean Green 9-7 (16-13)
5. Arkansas State Red Wolves 6-10 (12-19)
6. Louisiana-Monroe Warhawks 2-14 (3-26)

A hétvégétől az arkansasi Hot Springs-ben rendezik meg a 2012-es Sun Belt conference tourney-t, melyen a harmadik kiemelt DU a negyeddöntőben csatlakozik a küzdelmekbe. A legjobb nyolc között vasárnap a #6 South Alabama és a #11 Troy egymás elleni mérkőzésének győztesével fogunk találkozni, és bármelyik csapat ellen esélyesként léphetünk majd pályára. Stafford-ék nagyszerű formában várják a befejezést, túlzás nélkül állítható, hogy bármire képesek lehetünk!

Ne feledjük, a torna győztese egyenes ágon bejut az NCAA Tournament főtáblájára - szurkoljunk tehát a csapatunkért!