Nuggets: Elrajtolt az előidény

2012.10.14. 12:05 - Tomi_Tanguay

Október első napjaiban megkezdődött a hivatalos edzőtábor a Denver Nuggets számára, azóta a helyi kosárcsapat már az első felkészülési meccseit is lejátszotta, most az eddigi tapasztalatokról szeretnék írni néhány gondolatot.

Emlékeztetőül a csapat kerete az edzőtáborban:

Irányítók: Ty Lawson, Andre Miller, Julyan Stone, Anthony Carter, Ben Uzoh
Dobóhátvédek: Andre Iguodala, Corey Brewer, Evan Fournier, Quincy Miller
Kiscsatárok: Danilo Gallinari, Wilson Chandler, Jordan Hamilton
Erőcsatárok: Kenneth Faried, Anthony Randolph
Centerek: JaVale McGee, Timofey Mozgov, Kosta Koufos

Karl mester először három játékost emelt ki, akik leginkább pozitív meglepetést okoztak számára a campen. Andre Iguodala meggyőző teljesítménye tulajdonképpen nem meglepetés, de igazából most szembesültünk vele, hogy mennyire rátermett és eredményes játékra képes. Kosta Koufos folytatja a tavaly megszokott precíz, kiegyensúlyozott, eredményes palánk alatti játékát és a csapaton belüli éles négyes-ötös harcban több lehetőséget kaphat, ha sikerül meggyőznie a trénert, jó úton halad. A harmadik pedig az újonc Evan Fournier volt, az idei top pick. A francia hátvédről mindenki tudja, hogy idén nem kaphat sok lehetőséget az NBAben, de Karl szerint 1-2 év és meghatározó embere lehet a csapatnak, mentálisan nagyon egyben van, remek kosárlabda IQval és karmesteri képességekkel rendelkezik az edző véleménye szerint.

Október 6án pénteken rendezték a csapat első előidény mérkőzését semleges pályán, Las Vegasban a Los Angeles Clippers ellen. Végig sok pont esett és az első félidőben többnyire a mieink voltak lépéselőnyben, féltávnál például 56-51 arányban álltunk jobban. A későbbiekben is folytatódott az adok-kapok, a szoros küzdelemből általában mi jöttünk ki jobban, de az utolsó negyedben a Clippers előttünk járt egy-egy lépéssel, a finisben mégis megint nekünk állt a zászló. McGee és Gallinari is jókor szerzett kosarat befejező két percben, de Bledsoeék se adták könnyen a bőrüket és három másodperccel a rendes játékidő vége előtt kiegyenlítettek. Mégse lett ezzel vége a meccsnek, időt kértünk és a maradék időt helyzetig játszottuk ki, Lawson betörésével pedig a dudaszó pillanatában kiharcoltuk a 106-104es győzelmet. Hamar megmutatta a csapat, hogy képesek vagyunk küzdeni és ha szükség van rá, akkor igazán kiélezett helyzetben is ki tudjuk harcolni a győzelmet. Négy játékost lehet főleg kiemelni, Faried 23 perc alatt 18 ponttal volt a legjobb pontszerzőnk. A cserepadról beszállva a másodéves Hamilton 17, a swingman Brewer 16 pontot regisztrált, illetve Gallinari is ígéretesen játszott a maga 15 pontjával. Lawson kulcspillanatban nem kegyelmezett, egyébként 8 ponttal, 6 assziszttal, 6 turnoverrel hullámzó meccset játszott. Edzői döntésből nem jutott szóhoz a mérkőzésen a két Miller mellett Chandler, Uzoh, Stone se.

Néhány napig csak edzett a csapat és helyenként kissé fásultak is voltak a játékosok a rengeteg, monoton tréning miatt, ezért egy-két szabadnapot is kapott a csapat, mielőtt pénteken a San Antonio Spurs gárdájával csaptunk össze. Eleinte nem voltunk éppen frissek és nehezen lendültünk játékba, az első negyedben jobbára csak távolról követtük a Spurst, de nagy hátrányt szerencsére nem szedtünk össze. Így amikor a második negyedben Gallo és Iggy vezérletével beindult a szekér, egyenlíteni tudtunk és a félidőben már döntetlen volt az állás. A szünet után egyre jobban erőre kaptunk és a harmadik negyed elején bemutattunk egy 10-0s rohamot, nem egyszer 8-10 pontos volt az előny. Ezután a hazaiak már hiába igyekeztek, nem tudtak kizökkenteni minket a remek ritmusból, jó játékkal tartottuk a vezetést, a Spurs nem lehetett már veszélyes ránk, a végére 97-91re győztünk. Ismét négy játékosunk ért el double figuret, köztük a legeredményesebb a csere ember Brewer volt, alig 22 perc alatt 24 pontot szerzett, 13ból 8 mezőnykosarat értékesített, rendkívül imponáló formában kezdte az októbert. Gallinari is folytatta a remeklést és az olasz másodszor is vezetőszerepet töltött be, meg sem állt 19 pontig. Továbbá Iguodala 11, McGee 10 pontot szorgoskodott össze, mindketten jó néhány lepattanót is összegyűjtöttek. Stone és Chandler kisebb sérülés miatt pihentek, a nagy öreg A. Miller a tervek szerint kihagyja az első néhány meccset, hogy friss legyen a rajtra, míg Q. Miller, Hamilton, Randolph, Uzoh edzői döntésből maradtak távol a parkettől.

A tréner a napokban kiemelte, hogy lenyűgözi őt az a játék, amelyet Iguodala és Gallinari egymás mellett nyújtani képes, Karl AI idehozása pillanatában hasonlót képzelt el, hogy a két atletikus kettes-hármas ebben az iramban fog dolgozni a csapat sikereiért. Coach Karl szerint a páros jó teljesítménye még soha nem látott magasságba repítheti a gárdát.

Az előidény a jövő héttől egyre sűrűbb menetrendben zajlik tovább és végre sor kerül majd néhány hazai mérkőzésre is. A cél most már tényleg az, hogy minél inkább formába jöjjön a gárda az október 31i rajtra.