Rapids: Gólzáporos meccsen vereség

2012.08.17. 22:28 - Filip89

- Tóth Milán írása -

Az Észak-amerikai labdarúgóligában (MLS) szereplő Colorado Rapids 24. bajnoki meccsén 3-2-es vereséget szenvedett az FC Dallas otthonában, a várva várt felzárkózás tehát elmaradt, és jelenleg csak a Nyugati konferencia utolsó előtti, nyolcadik helyén áll Oscar Pareja legénysége.

A vezetőedző nem számíthatott a Dallas ellen Conor Casey-re, a 31 éves támadó zsinórban második meccsét hagyta ki, így Cummings volt az egyedüli csatár a kezdőben. A Pickens – Moor, Marshall, Wynne, Zapata – Castrillon, Larentowicz, Nane, Rivero, Mullan – Cummings tizenegy jól kezdte a találkozót. Mullan az alapvonal előtt még éppen elcsípett egy indítást, és a középre lőtt labdára a kolumbiai Jaime Castrillon érkezett a legjobb ütemben, és pár méterről a kapu bal oldalába lőtt, 0-1.

Akár a meccset is eldönthette volna már ekkortájt a Rapids, de Cummings rövid időn belül két nagy helyzetet is kihagyott, ráadásul másodjára már csak a kapus állt vele szemben, de így is bele tudta rúgni a labdát.

Akik ismerik a labdarúgás egyik alaptörvényét azok tudják, a kihagyott helyzetek... Nos, kétszer is lecsaptak a hazaiak még az első félidő utolsó öt percében. Előbb Castillo lőtt laposan a jobb kapufa mellé, majd Benitez szabadrúgásból volt eredményes, és máris fordított a Dallas, ők mehettek le a pihenőre 2-1-es előnnyel.

A második félidő elején mintha az öltözőben maradt volna a coloradói csapat, a kezdőrúgást követően alig négy perccel Ferreira alakította 3-1-re a mérkőzés állását. Még mindig csak az 54. percben járunk, amikor Jeff Larentowicz egy szépségdíjas lövéssel 3-2-re szépített szabadrúgásból, és bár a folytatásban is adódtak még lehetőségek, Castrillon a 72. minutumban gondoskodott arról, hogy kialakuljon a végeredmény. Történt, hogy a hatgólos kolumbiait egy dallasi védő kicsit meglökte hátulról, a Rapids játékosa pedig ezen felhúzva magát teljesen feleslegesen, odarúgott ellenfelének. Nem volt veszélyes, de a mozdulat önmagában csúnya volt, jogosan járt érte a piros lap.

Az eredmény tehát nem változott, így ismét vereséget szenvedtek a fiaink, de a hétvégén a ellen javíthatnak Commerce Cityben.

Videóösszefoglaló a mérkőzésről:

Az MLS Nyugati Főcsoportjának állása (W-L-T):

1. San Jose Earthquakes 14-5-5, 47 pont (24 meccs)
2. Real Salt Lake 13-9-3, 42 pont (25 meccs)
3. Los Angeles Galaxy 11-11-4, 37 pont (26 meccs)
4. Seattle Sounders FC 10-6-7, 37 pont (23 meccs)
5. Vancouver Whitecaps 10-8-7, 34 pont (25 meccs)
6. FC Dallas 7-11-8, 29 pont (26 meccs)
7. Chivas USA 7-9-5, 26 pont (21 meccs)
8. Colorado Rapids 8-15-1, 25 pont (24 meccs)
9. Portland Timbers 5-12-6, 21 pont (23 meccs)

A gótok sincsenek valami jó passzban, legutóbbi négy meccséből kettőt ugyan megnyertek, de a másik két találkozót elveszítették, ráadásul hét gólt kaptak összesen, és csak egyet rúgtak. Csatárgondokkal nem csak a Los Angeles-iek küzdenek, hanem mi is, de a kétmeccses kihagyását követően Casey valószínűleg már ott lesz a pályán a magyar idő szerint vasárnap hajnalban kezdődő összecsapáson.

„A lábam jól van, most már csak az erőnlétemen dolgozom, hogy a hétvégére készen álljak – remélem, hogy a csapat rendelkezésére tudok majd állni” – mondta a klub történetének legeredményesebb támadója a liga hivatalos honlapjának. A Rapids és Casey is sokat szenved a kapu előtt a szezon során, a kopasz csatár szerint pedig az is közrejátszik hullámzó teljesítményében, hogy hol egészséges, hol sérült.

A nagy júliusi terhelést követően azért még augusztus második felére is maradt három meccs. Előbb a Chivas lesz az ellenfél, majd a San José Earthquakes után a Portland Timbersszel is megmérkőzik a Rapids. Természetesen akit érdekel az online fogadás, az akár élőben is fogadhat kedvencére.